Обійняла керівну посаду в окупаційному органі влади Білозерки: слідчі поліції Херсонщини повідомили фігурантці про підозру

5 дней назад 0

Під час окупації Білозерки 62-річна мешканка населеного пункту добровільно погодилася співпрацювати з представниками країни-агресора. Вона була призначена на керівну посаду в окупаційний орган місцевої влади. Слідчі кваліфікували дії фігурантки як колабораційну діяльність. Нині їй заочно повідомлено про підозру. Зловмисниці загрожує 10 років позбавлення волі.

Як розповів керівник місцевого підрозділу поліції Сергій Балута, причетність 62-річної жінки до злочину проти основ національної безпеки України встановили працівники карного розшуку. Оперативники з’ясували, що у липні 2022 року жінка добровільно погодилася обійняти посаду в окупаційному органі влади. ЇЇ призначили так званим «замєстітєлєм начальніка управлєнія труда і соціальной політікі бєлозьорского муніціпального округа».

В обов’язки фігурантки зокрема входили організація та контроль роботи окупаційної установи в разі відсутності «начальніка управлєнія».

Взагалі вона керувала «спєціалістамі отдєла начіслєній», надавала їм вказівки та накази і контролювала їх виконання. Також псевдозаступник здійснювала підбір кадрів, приймала звітність про проведену роботу псевдоустанови, забезпечувала контроль ведення документації підпорядкованими їй особами. Крім цього, зловмисниця здійснювала службове листування між «управлєнієм» та іншими незаконно створеними відомствами відповідно до вимог нормативних документів рф, виконувала доручення і розпорядження так званого «міністєрства труда і социальной політікі хєрсонской області» та інших вищих органів окупаційної влади.

Дії фігурантки слідчі відділення поліції №1 (Білозерське) Херсонського районного управління поліції кваліфікували за ч. 5 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України. Наразі за погодженням із Олешківською окружною прокуратурою їй заочно повідомлено про підозру у вчиненні злочину проти основ національної безпеки України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.