«Обличчя нових громад»: у Херсоні презентували фотовиставку

3 года назад 0

55 світлин – 55 історій розвитку територіальних громад. У Херсоні презентували фотовиставку "Обличчя нових громад". Організована вона громадською організацією "Український кризовий медіацентр" у рамках програми USAID DOBRE.

На світлинах ті, хто змінює життя на місцях, люди, які живуть і працюють у територіальних громадах. Координаторка комунікації децентралізації Українського кризового медіацентру Ірина Малик говорить, що через фото хочуть розповісти про реформу та показати зміни на місцях.

"Ми намагалися через виставку, художній прояв показати про складну реформу. Для нас було важливо прокомунікувати зміни в громаді реальними людьми. Про них в країні мало хто знає. Ми висвітлили героїв, які своєю щоденною працею змінюють життя в громадах. Ми їх висвітлили й показали" , — розказала Ірина. 
Світлини, розповідає Ірина Малик, зроблені під час літньої експедиції 2020 у громадах Дніпропетровської, Тернопільської, Івано-Франківської, Миколаївської, Херсонської, Харківської та Кіровоградської областей київським фотожурналістом Владиславом Соделєм. Автор відзняв більше ніж 20 тис. фотографій.  
На виставці презентовані ті світлини, які яскравіше показують зміни в громадах. Завдання було — відкрити для туристів та інвесторів потенціал місцевості, каже керівниця напрямку громадської організації "Український кризовий медіацентр" Тетяна Колосова.

"Коли ти дивишся на обличчя нових громад, це мене не надихає, але дарує віру в те, що життя твориться саме на місцях, є ті люди, які знають ціну місцю, де вони народилися, де працюють і готові його розбудовувати. За кожним обличчям своя історія і часто вона не проста. Нікому не було легко, без хмарно. Все це історія. Ми їм дякуємо", — каже Тетяна.На фотовиставці п?ять світлин, які розповідають про життя Станіславської територіальної громади. Вона — одна із перших у Херсонській області стала партнеркою Програми DOBRE. Фотохудожник, розказує Станіславський голова Іван Самойленко, зняв місце відпочинку біля Дніпро-Бузького лиману, кручі та місцеве радіо.

"До нас приїжджали журналісти й подивилися спонтанно, як ми займаємося, як ми створили місцеве радіо, як іде сама підготовка. Якраз двоє ведучих готувалися до ефіру. І зробили фотографію. Фотографії були спонтанні, не підготовленні. Тобто ті, які показували сьогодення.
Також ми показали наші краєвиди. І в цілому була презентована наша громада як той центр, який може об?єднати навколо себе інші сільські ради та села, до складу якої вони й увійшли. Світлини зроблені професійно і показують реальну картину наших краєвидів"
, — говорить Станіславський голова.
Світлана Белоброва — Береш, відвідувачка фотовиставки говорить про свої враження від виставки.

"Дуже приємно, коли ти бачиш обличчя звичайних людей, але ці звичайні люди роблять наш світ кращим, добрішим. Це круто, коли звичайні люди змінюють наше життя" , — говорить Світлана.

Виставка триватиме до 20 липня в Урбан саду. Далі попрямує до Івано-Франківська.
 
Суспільне Херсон