Обвал ринку праці в Україні через відключення електроенергії: Нацбанк фіксує невтішні цифри

1 год назад 0

Пошкодження інфраструктурних об'єктів України спричинило значний дефіцит електроенергії в країні. У свою чергу, відключення електроенергії не лише погіршили побут простих громадян, а й негативно вплинули на економічні показники в країні. Зокрема, через дефіцит електроенергії значно скоротився ринок праці.

Про негативні тенденції, що виникли на ринку праці, пише видання РБК-Україна з посиланням на макроекономічний та монетарний огляд НБУ (січень 2023 року).

Дефіцит електроенергії спричинив скорочення виробництва товарів. Практично кожне підприємство в країні так чи інакше зазнає збитків. Проблеми відчуває не лише виробництво, але й сфера торгівлі. Адже для зберігання продукції необхідна електроенергія. Також багато торгових точок потребують інтернету. Підприємцям доводиться або урізати тривалість робюочого часу і зарплати працівників, або зовсім скорочувати штат.

Відповідно до статистики, зібраної на онлайн-сервісах пошуку вакансій, кількість пропозицій від роботодавців зменшилася від 5 до 23% порівняно з максимумом, зафіксованим у вересні 2022 року.

Наголошено також на скороченні кількості резюме, поданих українцями. Аналітики таку тенденцію пов'язують із обмеженістю електропостачання, і, відповідно, з перебоями в мережах Інтернет-провайдерів. Проте варто зазначити, що чисельність резюме фахівців у сфері IT і здобувачів, які шукають роботу за кордоном, не скорочувалася.

"Додатковим чинником ослаблення пропозиції на ринку праці може бути і сезонне зниження активності з пошуку роботи у передсвятковий період",  — зазначили в огляді.
Нагадаємо, за рівнем зайнятості громадян Чехія лідирує вже шостий рік поспіль. Видання ceskenoviny.cz повідомляє, що на листопад 2022 року рівень безробіття в країні становив лише 3,5%. У країні на одну вакансію претендує менше однієї людини. Чехія готова надати українцям роботу, в тому числі і сезонну.