Олексій Левченко: «Асоціація футзалу Херсонської області робить великий акцент на розвитку дитячого футзалу»

4 года назад 0

  Голова Асоціації футзалу Херсонської області Олексій Левченко підбив підсумки футзального сезону у регіоні та розповів про виступ команд з Херсонщини та Миколаївщини у Другій лізі.

Розкажіть про чемпіонати, які проводить Асоціація футзалу Херсонської області. Вони охоплюють лише обласний центр чи районні також?

– Ми проводимо відкритий чемпіонат Асоціації футзалу Херсонської області. У нас беруть участь як представники Херсона, так і команди з області. Чемпіоном є «Арсенал» з Очакова. Представник Миколаївщини, який грає лише у змаганнях під нашою егідою та Другій лізі.

Спільно з Херсонською обласною асоціацією футболу ми проводимо чемпіонат області. У ньому встигли зіграти один тур. Він складається з етапів, які проходять у районних центрах. На вирішальній стадії ми додаємо Екстра-лігу нашого чемпіонату, і потім вже проходить фінальний етап змагань. Там беруть участь лише гравці з Херсонської області. Всі учасники зобов’язані брати участь у чемпіонатах на території області під егідою нашої асоціації. Тобто, це змагання, які проводимо ми або ж офіційні чемпіонати районів, які підпорядковані нам. Додам, що у Херсоні проводиться лише фінал. Це змагання більше створене для популяризації нашого виду спорту саме у районних центрах.

– Чи встигли завершити змагання до початку карантину?

– У відкритому чемпіонаті ми не встигли дограти лише матчі третьої та четвертої ліг. Там залишилося провести всього один та два тури відповідно. Для цього нам потрібно всього два дні. Звичайно, хочемо довести змагання до завершення. Навіть, якщо це потрібно буде зробити у вересні. Щодо чемпіонату області – тут важче. Асоціація футзалу Херсонської області робить великий акцент на розвитку дитячого футзалу. Ми проводимо чемпіонати у великій кількості вікових категорій, і, відповідно, зали є заповненими. Зазвичай, дитячі змагання проходять у березні-квітні. Тобто, після завершення дорослих чемпіонатів.

– Розкажіть детальніше про дитячі змагання в області та її представництво на всеукраїнській арені?

– Загалом, у дитячих змаганнях на Херсонщині беруть участь більше 100 команд. Вікові категорії: U-12, U-14, U-16 та U-18. Є окремий чемпіонат серед дівочих команд. У ньому грає 20 колектив у категоріях: WU-11, WU-14 I WU-17. Таким собі центром цих змагань є Нова Каховка. На всеукраїнському рівні головним представником нашої області є голопристанські «Гопри». Ми досить тісно співпрацюємо з цією командою. Вона представляє невеличке місто. Зазначу, що в її складі не грають діти з Херсона. Йде акцент на вихованні футзалістів з Голопристанщини, Скадовщини, Олешківщини, тобто у найближчих районах. Футбол, на відміну від футзалу, має проблему у тому, що зменшилася кількість команд в обласних чемпіонатах. Вона полягає якраз-таки у недопрацюваннях щодо дитячого напрямку. Тож, ми дійсно розуміємо, що робота у цій сфері є надзвичайно важливою. Підкреслю, що нам вдається проводити так плідно працювати завдяки співпраці з Херсонською областною асоціацією футболу. Це важлива допомога, завдяки якій ми маємо нагоду діяти спільно. Вони допомагають і з деякими командами. Комунікація у футбольному середовищі є більшою, оскільки велика частина представників цього виду спорту у холодну пору грають у футзал. До слова, хотів би відзначити Заура Курбанова, який працює головою Комітету дитячого футзалу у нашій асоціації та є координатором арбітрів. Він дійсно виконує великий обсяг роботи для розвитку своїх напрямків. – Чи має Асоціація футзалу Херсонської області системних партнерів та спонсорів?

– Серед таких я б відзначив МФК «Продексім». Ми спільно організовуємо Відкритий Кубок МФК «Продексім». Цьогоріч учасники встигли зіграти один тур, і ситуація трохи підвисла. Це щорічний турнір, який ми проводимо на партнерських умовах. А так – спонсорами є команди. Раніше ми співпрацювали з тою-таки «Оболонню». Однак, після кризи у середині 2010-х, знаходити однодумців у цій сфері стало складніше. Багатьом компаніям обрізали рекламний бюджет. Також» у проведенні щорічного матчу між футбольними та футзальними зірками Херсонської області нам допомагає команда «Динамо-ЗАЇР. Він проходить напередодні Нового року. Такі поєдинки – чудова нагода побачити на паркеті Олександра Караваєва, Віктора Коваленка, Олександра Головка, Юрія Максимова, Артема Сітала та інших зірок, які пов’язані з херсонським футболом або футзалом. Вони збирають чималу глядацьку аудиторію.

– Розкажіть про цьогорічний сезон у Другій лізі для групи 5, координатором якої була Асоціація футзалу Херсонської області. 

– Вже традиційно одна з груп Другої ліги проходила за участі команд з Херсона. Новачком став очаківський «Арсенал», який здобув беззаперечну перемогу у групі. За друге місце вели боротьбу ще один дебютант – «SW», а також «Anserglob», який, зрештою, і потрапив до плей-офф. Для нас це можливість пограти не лише з представниками змагань під егідою Асоціації футзалу Херсонської області. Цьогоріч таким суперником вкотре став миколаївський «ALLIANCE». До того це були їхні земляки з команди «Б.Є.Д.А.», одеський «Епіцентр К-Таїрова». Щодо плей-офф, то з участю на цій стадії у очаківського «Арсеналу» не склалося у зв’язку з тим, що гравці команди брали участь в інших змаганнях, які проходили паралельно. «Anserglob» вдома поступився «ЗАПОРІЖПРОМГРУП» – дійсно сильному супернику, і з певних причин не поїхав на виїзний поєдинок. Також на це рішення вплинув і карантин.

– Якою є ситуація щодо підготовки арбітрів на Херсонщині?

– Ми працюємо над цим. Маємо велику кількість молодих арбітрів. Однак, коли постає вибір між футзалом та футболом – більшість з них обирають останній варіант. Це інші суми грошей. Якщо ми знаходимо перспективного хлопця – його досить швидко забирають у футбол. Однак, з нашими футзальними арбітрами ми щотижня збираємося – аналізуємо поєдинки туру чемпіонату, тобто обговорюємо суперечливі моменти. Важливим для нас став приїзд голови Комітету арбітражу АФУ Сергія Кравцова, який провів семінар.

– Якою є Ваша думка щодо рішення про тристоронні договори, а також стосовно контролю за дотриманням правила «один гравець – одна команда». Як це вплине на розвиток футзалу на Херсонщині ?

– Я повністю підтримую таке рішення. Ми у своєму регіоні намагаємося його контролювати. Дотримання правила «один гравець – одна команда» дозволяє звільнити місця у деяких командах, які займають інші молоді хлопці. Як на мене, у майбутньому це призведе до збільшення команд та людей, які займатимуться футзалом. Щодо тристороннього договору. Це справжнє визнання нашого виду спорту та роботи як АФУ, так і усіх регіональних асоціацій. Нас не можна ігнорувати, і робити вигляд, що футзал – це якийсь мікроскопічний вид спорту. Як я вже зазначав раніше, у нас чудові стосунки з Херсонською обласною асоціацією футболу. Ми плануємо й надалі продовжувати спільно працювати для розвитку футзалу у нашому регіоні.

Прес-служба Асоціації футзалу України