Оприлюднено оновлені тарифи на газ

8 месяцев назад 0

Західні партнери рекомендують українській владі привести ціни на енергоресурси, газ та електроенергію, до ринкових. Водночас, українські постачальники оприлюднили нові тарифи на газ для населення, які діятимуть у жовтні. Отже, чи врахували постачальники рекомендації Заходу?

Оновлені тарифи на газ, які діятимуть у жовтні, оприлюднило видання gazpravda.

Відповідно до рекомендацій західних партнерів, в Україні мають лібералізувати тарифи на енергоресурси – газ та електрику. Фактично вони мають бути приведені до ринкової вартості. За словами експертів, ринкова вартість електрики та газу приблизно втричі вища тих тарифів, за якими українцям відпускають ці енергоресурси зараз.

Тим часом, тарифи на газ, які діятимуть у жовтні, постачальники залишили на попередньому рівні. Загалом оприлюднили ціни на жовтень 12 постачальників. В усіх – тариф на газ нижчий за 10 грн/кубометр: від 7,70 до 9,99. Причому у семи постачальників кубометр газу коштує дешевше 8 грн, а у решти п'яти – вище.

Один із найнижчих тарифів – 7,96 грн/кубометр пропонує своїм споживачам компанія Нафтогаз. По суті вона обслуговує левову частку українських побутових споживачів, покриваючи близько 98% цього ринку. Тобто, 12,4 млн українських домогосподарств купують газ саме у Нафтогазу.

Теперішні тарифи на газ залишаться незмінними до 1 травня 2024 року, пообіцяли в Нафтогазі. Так само збережуться незмінними й тарифи для виробників тепла, що обслуговують побутовий сектор. Для них вартість газу становитиме 7,42 грн/кубометр. Держава також зафіксувала вартість газу, який використовують для обігріву бюджетних організацій – по 16,39 грн/кубометр.

"Також запроваджено гнучкий механізм використання фіксованих обсягів газу виробниками тепла під час опалювального сезону. Відтепер виробники теплової енергії зможуть використати зекономлений протягом місяця ресурс фіксованого обсягу газу в наступних періодах опалювального сезону" , — йдеться у повідомленні.
Тобто, котельні вже не спалюватимуть зайвий газ при високих температурах навколишнього повітря заради того, щоб їм не скоротили лімітів.