Оточення чиновника ОВА та сумнівна фірма: хто продовжує ремонтувати захисні укриття у Херсоні

2 месяца назад 0

Відділ з питань цивільного захисту Херсонської міськради оприлюднив на порталі Prozorro 4 нові договори на ремонт найпростіших укриттів — підвалів багатоквартирного будинку по вулиці Бориса Мозолевського. 

Загальна вартість робіт склала понад 7,7 млн гривень. Підряди були віддані без процедури аукціону, як це дозволила раніше Рада оборони Херсонської області. Хто буде ремонтувати чергові укриття для населення — далі в матеріалі . 

ФОП пов'язаний з чиновником обласної військової адміністрації 

Два договори Відділ з питань цивільного захисту міста загальною вартістю 3,25 млн гривень отримав ФОП Тройняков Олексій Вікторович. Це житель Херсона, який зареєструвався як підприємець, за даними аналітичної системи Youcontrol, наприкінці липня минулого 2023 року. 

Судячи з відкритих даних, ці два підряди є першими для Олексія Тройнякова. Раніше він був працівником компанії ТОВ "Д.І.С. Буд". За даними порталу Clarity Project, саме він був вказаний контактною особою юрособи на Prozorro. 

Саме ж ТОВ "Д.І.С. Буд" може бути пов'язане з високопоставленим чиновником Херсонської ОВА — Павлом Козирєвим, який наразі обіймає посаду директора Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи обласної військової адміністрації. Останній до березня минулого року був співзасновником  "Д.І.С. Буд". 

Варто додати, що люди, пов'язані з ТОВ "Д.І.С. Буд", раніше вже фігурували в закупівлях послуг з ремонту укриттів від Відділу цивільного захисту Херсонської міськради. Зокрема, інший співзасновник компанії у лютому цього року отримав договори на ремонт двох бомбосховищ у місті на загальну суму близько 2,3 млн гривень. Мова про Ігоря Сідько, який досі є одним з бенефіціаром "Д.І.С. Буд". 

Обвинувачений в корупції власник фірми 

Ще два договори на ремонту укриттів по вулиці Бориса Мозолевського отримала компанія. 

Ремонтувати об'єкти цивільного захисту буде компанія, яка фігурує в кримінальному провадженні, що пов'язане з корупцією. Директор ТОВ "БК "Старсервіс", житель Житомирської області Євген Кривошеєв обвинувачується в привласненні коштів та службовому підробленні.

Як раніше повідомляла "Гривна", слідство встановило, що "Старсервіс" та компанія, що відповідала за технічний нагляд, внесли в акти виконаних робіт з ремонту найпростішого укриття у Вишгороді недостовірні відомості на суму понад 750 тисяч гривень. Причому, загальна вартість цього ремонту становила понад 1,38 млн гривень. Тобто, сума привласнених, за даними слідства, коштів склала більше половини від загальної вартості договору.