Пальмова олія та антибіотики: яким фальсифікатом годують українців

6 лет назад 0

Про це повідомляє Головне управління Госпродпотребслужби України.

“Найбільш помітна відсутність контролю в молочній галузі. Фальсифікується і вершкове масло, і молоко, і сметана. Продукти розбавляють пальмовою олією, в дитячому харчуванні знаходимо антибіотики”, – розповідає голова громадської організації “Всеукраїнська асоціація по захисту прав споживачів “Споживча довіра” Максим Гончар.

Імпортери, в тому числі європейські, масово збувають на українському ринку неліквідні товари.

“Українці ментально сприймають імпортне як якісне. А насправді перевірені нами польські сири на 100% виявилися фальсифікатом. Вся продукція в різному процентному співвідношенні містила жири немолочного походження. Супровідної документації немає: ні паспорта якості, ні митної декларації, ні транспортної накладної. Всі це контрабанда”, – констатує Гончар.

За словами голови громадської організації, серед української продукції фальсифікату виявили майже 50%, причому щорічно його стає все більше.

“З квітня виробників продуктів харчування почнуть перевіряти без попередження. Таку можливість державні органи отримають з початком дії нового закону. Зараз же на перевірки бізнесу накладено мораторій. Як наслідок – українців годують фальсифікатом і не тільки вітчизняні виробники”, – йдеться у повідомленні Госпродпотребслужби.

В організації впевнені, що єдина можливість перевірити підприємство з’являється, коли продукція завдала шкоди споживачеві. Таку перевірку повинен узгодити Мінекономіки, Мінагрополітики та центральна регуляторна служба. На практиці від скарги до фактичного візиту інспекторів на виробництво проходить 5 місяців.

Нагадаємо, як раніше Politeka, стало відомо про новий спосіб обману українців напередодні Нового року. Все частіше в останні дні стала з’являтися інформація про прострочені продукти, які продають в супермаркетах.