Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

2 недели назад 0

В Україні деякі категорії пенсіонерів можуть оформити знижку на оплату комунальних послуг – вона становить від 50% до 100%. Деталі надали у ПФУ.

Хто з пенсіонерів має право на пільгу 50%У пресслужбі Пенсійного фонду повідомили, що пільга 50% на комуналку передбачена для жертв нацистських переслідувань.

Коли пільговик звертається до ПФУ, враховуються доходи його самого та членів його сім'ї за два квартали, які передують місяцю звернення за пільгою. З 2024 року розмір податкової соціальної пільги становить 4240 грн. Тому знижка на оплату послуг ЖКГ може бути призначена, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї українця вказаної категорії у розрахунку на особу не перевищує цю суму.

Хто з пенсіонерів має право на пільгу 100%Безкоштовними будуть комунальні послуги для пенсіонерів, які проживають у сільській місцевості та у минулому працювали:

  • у музеях;
  • у бібліотеках;
  • у державних та комунальних закладах культури;
  • у фармацевтичній або медичній галузі;
  • фахівцями з захисту рослин;
  • фахівцями у сфері освіти.

Вказаним пенсіонерам для отримання пільги 100% на сплату комунальних послуг слід мати не менше трьох років стажу роботи і на момент виходу на заслужений відпочинок працювати на посадах, які дають право на цю соціальну допомогу.

Також претенденти на отримання пільги повинні мати не більш як 4240 грн середньомісячного доходу сім'ї на особу за останні 6 місяців.
Щоб отримати знижку, потрібно подати відповідну заяву до ПФУ. Це можна зробити особисто у сервісних центрах ПФУ, центрах адміністративних послуг, виконавчих органах місцевих рад.

Можна надіслати документи до ПФУ поштою. У дистанційному режимі є можливість звернутися онлайн через вебпортал електронних послуг ПФУ, портал "Дія" або мобільний додаток "Пенсійний фонд".