Перехід на літній час в Україні: коли та в який бік потрібно перевести стрілки годинника

4 месяца назад 0

2024 року, як і раніше, Україна перейде на літній час. І залишилося зовсім небагато часу до цього моменту. Коли ж потрібно перевести стрілки годинника і в який бік?

Система переходу часу на літнє та зимове існує дуже багато років. Хоча є чимало людей, які роблять все, щоби в Україні відмовилися від такої практики. Тому поки продовжують обговорення та суперечки, українці знову і знову переводять стрілки годинника. І щороку запитують: коли і в який бік правильно переставляти час на всіх гаджетах і годинниках?

Отже, це відбувається щовесни в останню неділю березня. У 2024 році цей момент випав на ніч із 30 на 31 березня. А саме о 3-й ночі українці в черговий раз переведуть стрілки годинника на одну годину вперед. І фактично, в останній день березня люди спатимуть на одну годину менше.

А 27 жовтня 2024 року в Україні відбудеться черговий перехід — цього разу на зимовий час.

Варто зазначити, що на сучасну людину пересування стрілок дуже сильно впливає, і не тільки на її працездатність, а й на ментальне здоров'я. Справа в тому, що після переходу на літній час людям доводиться прокидатися на годину раніше, і це може порушити їх внутрішній режим і навіть вплинути на здоров'я.