Перекрили дорогу, щоб запрацювали ліфти. Жителі Херсона провели акцію протесту

2 года назад 0

Близько 40 людей 18 червня перекрили рух транспорту на проспекті Ушакова у Херсоні. На акцію протесту вийшли мешканці будинків, у яких з минулого року не працюють ліфти. 

Наталя живе у будинку 4 на вулиці Уварова. У жінки — маленька дитина, протягом майже 9 місяців вона щодня спускається і підіймається сходами з візком.

"Дитина маленька, не завжди після прогулянки хоче підійматися на 8 поверх. Це дуже складно. Спершу приходили, нам обіцяли, що зроблять. І ось вже 8 місяців, вже 9 пішов – і все без змін. Підіймаю візок сама.", — розповіла Наталя.
117 підйомників не працюють із жовтня минулого року. 4 з них мешканці відремонтували за свої гроші, розказує заступник міського голови Володимир Пепель. Інші пропонують ремонтувати на умовах співфінансування.

"Депутатським корпусом прийняте рішення щодо положення про співфінансування. В цьому положенні прописано про те, що 60 відсотків будуть фінансуватися за рахунок міського бюджету, а 40 відсотків будуть фінансуватися за рахунок жителів у тому чи іншому ОСББ. Крім того, у вівторок було прийняте рішення виконкому щодо виконання першого етапу цих робіт, на сьогодні 113 ліфтів у нас не працюють. Титульний список, який затверджено першим етапом 34 рядки, вже мають проєктно-кошторисну документацію для того, щоб можна було проводити відповідну проєктну процедуру, необхідно поповнити ОСББ – гроші перерахувати у цей фонд, Після чого буде проведена тендерна процедура і гроші будуть переведені з міського бюджету",  — прокоментував Володимир Пепель.
Ніна Чихун, голова ОСББ, брала участь у робочих зустрічах з депутатами, тоді, каже, йшлося про інші відсоткові ставки.

"2020 року ми брали участь у співфінансуванні з ремонту ліфтів. 2015 вийшов новий закон 417/8, в якому йдеться про те, що всі ОСББ мають брати участь у співфінансуванні. Ми виконували свою частину у співфінансуванні, робили кошторисну документацію і технічну експертизу. Ліфти, які були до жовтня 2020 року, ми всі зробили капітальний ремонт, а жовтень, листопад всі ліфти в нас зупинилися. Ми згодні на 10%. Це те, що ми в змозі осилити. А вийшло так, що на сесію виставляють 40 на 60, тобто ця сума і ці цифри ніде не обговорювалися", — пояснює Ніна Чихун

 Тетяна живе на 9 поверсі у будинку на вулиці Уварова, каже, у її під’їзді — переважно пенсіонери, які не можуть здати гроші на ремонт. Крім того, мешканці квартир на перших чотирьох поверхах взагалі відмовляються від ремонту підйомників.

" А вони дізналися, які люди живуть у під’їздах? В нас одинокі пенсіонери, які живуть на півтори-дві тисячі. Яким чином вони можуть здати 2-3 тисячі на ремонт ліфтів? У нашому під’їзді на Уварова, 4 188 тисяч на один під’їзд", — каже Тетяна. "До травня міський голова обіцяв, що нікого не залишить, і всі ліфти, які не працювали з 2020, відремонтують, що все буде поступово. Наш будинок — Тарле,2, в мене там є бабуся, якій 90 років, і вона щодня телефонує і плаче, бо 8 місяців не може вийти на вулицю" , — розповіла учасниця акції Марина Луговенко.

"Найбільш образливо мешканцям наших будинків, які сьогодні вийшли на акцію, що інші будинки, які встали до жовтня 2020 року, в них ліфти відремонтували за бюджет міста, а ми живемо поряд і маємо тепер платити 40%. А 40% — це 80-90 тисяч гривень" , — каже голова ОСББ Лариса Коломойцева.
За годину від початку акції протесту до людей вийшов депутат з  профільної комісії Віктор Сухокобилін. Він сказав, що депутати готові до діалогу та пропозицій від голів ОСББ.

"На сьогодні від цієї ініціативної групи є пропозиція — змінити проєкт рішення. Та вони хочуть надати свій проєкт рішення на комісію. До мене підійшли представники цієї групи. Я погоджуюся з ними, дав свій підпис на це. І ми чекаємо їхній проєкт рішення, котрий зайде на нашу комісію і ми будемо доходити згоди з ОСББ та виносити його до сесійної зали" , — прокоментував Сухокобилін.
Акція тривала кілька годин. У цей час стояли тролейбуси, інший транспорт об’їздив цю ділянку дороги.

"В ході проведення даного мітингу громадяни — учасники цього заходу заблокували вулицю Ушакова шляхом ходіння пішохідним переходом. На теперішній час працівниками поліції забезпечується публічна безпека під час проведення вказаного заходу. Та фіксуються протиправні дії вказаних громадян. По вказаних діях буде прийняте рішення про внесення відомостей до єдиного реєстру досудового розслідування згідно зі статтею 279 Кримінального кодексу – блокування транспортних магістралей" , — розповів начальник Херсонського відділу Нацполіції в Херсонській області Олександр Говорун.

UA:Херсон


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.