Перерахунок призначеної субсидії: у яких випадках можуть змінити розмір виплат

1 год назад 0

Бувають випадки, коли дохід сім'ї знизився, а субсидію на опалювальний період призначили автоматично, врахувавши старі дані. За яких умов можуть переглянути розмір виплат,  в Пенсійному фонді.

У ПФУ нагадали, що при призначенні житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг із початку неопалювального сезону враховуються доходи домогосподарства за ІІІ і ІV квартали попереднього календарного року, а при призначенні житлової субсидії з початку опалювального сезону — за І і ІІ квартали поточного календарного року.

У разі призначення субсидії не з початку опалювального (чи неопалювального) сезону беруться доходи за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії. 

Однак перерахунок уже призначеної житлової субсидії в межах установленого строку її призначення за зверненням громадян може здійснюватися в таких випадках:

  • непрацюючим пенсіонерам, якщо пенсіонер звільнився з роботи, а його заробітну плату було враховано в тому періоді, за який проводився розрахунок житлової субсидії;
  • особам, які подають додаткові документи щодо уточнення розміру доходу, з урахуванням якого призначено субсидію;
  • непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, щодо призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла.

Раніше ми писали, що українське законодавство визначає категорії громадян, яким житлова субсидія може призначатися на понаднормову площу житла.