Переселенці перестали отримувати допомогу для ВПО: названа причина

1 неделя назад 0

В Україні допомогу для ВПО перепризначили автоматично. Переселенцям не доведеться наново збирати документи та бігати по установах, щоб оформити допомогу від держави. Однак, незважаючи на те, що січень уже вийшов на фінішну пряму, багатьом громадянам виплати ВПО так досі й не прийшли.

В уряді пояснили можливу причину затримки виплат.

Внутрішнім переселенцям, які були змушені залишити свої домівки та виїхати з місць проведення активних бойових дій, держава виплачує щомісячну допомогу. Розмір допомоги становить 2000 гривень на дорослих та 3000 на інвалідів і дітей.

Для багатьох внутрішніх переселенців ці гроші є дуже великою підмогою. А дехто тільки на них і виживає. Для цих людей вкрай важливо, щоби гроші приходили вчасно. І будь-яка затримка, навіть за кілька днів, для них дуже чутлива. Тому затримки з виплатами допомоги для ВПО, що виникли у січні, викликали стурбованість переселенців.

За словами міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, виплату державної допомоги ВПО цього року продовжено автоматично. Завдяки цьому переселенцям не потрібно заново збирати документи та оформляти її.

При цьому виплата допомоги зазвичай прив'язана до таких дат:

  • до 3 числа;
  • 13 числа;
  • 23 числа.

Мінсоцполітики переказує гроші на допомогу банкам, а ті, у свою чергу, зараховують їх на карти громадян.

Як стверджують у Мінсоцполітики, у 2023 році дати виплат допомоги не змінюватимуться. Тобто люди повинні її отримувати в ті ж самі дні, що й раніше. Однак іноді все ж таки можуть виникати затримки у виплатах.

Куди звертатись, якщо грошей довго немає? У Мінсоцполітики пояснили затримки технічними причинами та порадили, куди треба звертатися, якщо гроші не приходять довго.
Отже, якщо гроші не приходять тривалий час, слід звертатися за такими номерами:

  • номер гарячої лінії Мінреінтеграції — 15-48;
  • номер офісу уповноваженого з питань ВПО — 38 (066) 813-62-39.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.