Переселенці в Україні: Як перевірятимуть ВПО у 2023 році

1 год назад 0

В Україні перевірки фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у 2023 році проводитимуться у виняткових випадках. Про це  заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

"Такі перевірки будуть сфокусовані на те, щоб перевірити дані, які надходять від правоохоронних органів, або від органів соціального захисту населення, або від органів місцевого самоврядування в разі, якщо будуть підстави вважати, що людина не проживає за місцем проживання, яке вона вказала при реєстрації ВПО ", — наголосив він.

Якщо буде встановлено факт хибних даних про місце проживання, подальша виплата державної допомоги може бути заморожена.

Також заступник міністра нагадав, що виплати для ВПО автоматично продовжено з 1 січня 2023 року. Одержувачам соціальноі? допомоги не потрібно наново подавати заяви для продовження виплат, немає потреби відвідувати ЦНАПи чи інші органи, зокрема соціального захисту. І?х продовжуватимуть автоматично на період дії воєнного стану. 

Зазначається, що на опалювальний період розміри компенсаційних виплат громадянам за тимчасове розміщення (перебування) у своїх домівках внутрішніх переселенців збільшено вдвічі. На сьогодні такі виплати складають із розрахунку 30 грн за кожен людинодень.

Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів України ухвалив автоматичне продовження низки соціальних виплат, дія яких закінчилася під час воєнного стану.