Під час штурмів на Херсонському напрямку втрати російських окупантів становлять 60-70%, — Гуменюк

2 месяца назад 0

Наталія Гуменюк. Фото: facebook.com/natusya.humenyuk
Російська армія не використовує бронетехніку і важку техніку під час штурмів на лівому березі Дніпра через активні втрати. Про це сьогодні, 14 квітня, в ефірі телеканалу  розповіла начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк.

За її словами, не маючи успіхів, у російських окупантів немає мотивації йти в бій, тому щоразу військове командування підтягує свіжий ресурс і кидає його в атаку наосліп.

“Бронетехніку окупанти продовжують економити, вона не бере участі в штурмах. Окупаційні штурми тривають досить регулярно, і їхні втрати досить регулярно і стабільно тримаються в межах 60-70%. Були кілька днів, коли втрати штурмових груп доходили до 80%, тому потреба в ротації в них надзвичайно висока”, — повідомила Гуменюк.
Вона звернула увагу, що на Херсонському напрямку російські війська підтягують якісно інший ресурс.

“Не маючи успіху в штурмових діях, намагаються знову залучити більш висококваліфікованих спеціалістів — десантно-штурмові підрозділи та спецпризначенців”, — зазначила начальник пресцентру.
Гуменюк пояснила, що окупанти не використовують зараз бронетехніку, оскільки погодні умови на цьому напрямку можуть призвести до додаткових втрат.

“Крім того, не просохлий ґрунт може призвести до того, що техніка загрузне і буде більш вразливою для вогню. Крім того, окупанти високо оцінюють результативність нашої бойової роботи батареї в режимі, тобто ураження техніки противника щодня на нашій операційній зоні – 50-60 одиниць. Це досить серйозні втрати для них, оскільки тут ключовою є відстань: наближаючись на час штурму, вони стають ближче до берега Дніпра і, відповідно, вразливіші для нашого вогню”, — розповіла речниця.