Поліція Херсонщини вітає з Днем Державного Герба України

11 месяцев назад 0

Поліція Херсонщини вітає з Днем Державного Герба України, який відзначать 19 лютого.   “Тризуб – історичний символ української державності, незалежності і гордості. Він є уособленням нашого національного духу, власної ідентичності і непереможності. На шевронах українських поліцейських, які захищають життя, здоров’я, права і свободи громадян України, зображено Тризуб. Це зв’язок поколінь українців, який об’єднав нашу національну історію, наше сьогодення та майбутнє. Пишаймося своїми національними символами, традиціями та культурою”, – йдеться в повідомленні.

19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Сьогодні 28-а річниця встановлення державного символу. Золотий тризуб на синьому фоні можна знайти на листівках УПА, гербі УНР та на одязі мітингуючих проти радянського режиму.

Історія тризуба як українського герба

Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак Рюриковичів, пізніше він став гербом УНР як символ соборності українських земель. В XX столітті тризуб уособлював боротьбу українців за незалежність та був заборонений Радянським Союзом. 

24 червня 1991 року був оголошений конкурс щодо створення Державного герба. Жюрі розглянули понад 200 варіантів, серед яких 192 містили різні зображення тризуба. В конкурсі перемогла робота історика-геральдиста Андрія Гречила та художника Івана Турецького в стилі князя Володимира, адже саме він об’єднав українські землі.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.