Потрібні руки й матеріали: херсонські волонтери плетуть маскувальні сітки

2 года назад 0

  Херсонські волонтери продовжують плести маскувальні сітки на Схід і запрошують приєднуватись усіх небайдужих. Потрібні і робочі руки, і матеріали. 

 Під спів херсонські волонтери плетуть маскувальні сітки. І так вже сьомий рік, розказує   координаторка обласного центру допомоги військовим  Галина Уманець.

"Тисячі кілометрів сплетено за сім років. Це точно. Дуже багато сплетено. Ця сітка збереже життя нашого воїна. Скільки ми сплели сіток, стільки ми зберегли життів" , — каже Галина.
Збираються волонтери у кімнаті обласного центру допомоги військовим. Щотижня роблять п?ять-шість сіток. Зараз, каже Галина Уманець, не вистачає рук та матеріалу, особливо основи сітки.

"Ось ці клаптики нам прислали із Тернополя, де шиють військову форму. Присилали з Коломиї. А зараз ми бідуємо в цих речах. Немає з чого плести, бо кожен з дому виніс все, що мав. Купуємо в секондах. Збираємо, де подешевше. І футболки старі захисні можемо різати, і камуфляжка, яка вже відпрацьована. Якщо ти допоможеш комусь, то хтось допоможе твоїм дітям. Це є кредо мого життя. Я завжди напрошуюся. Можу — не можу, але завжди виходить" , — розповідає волонтерка.
74-літня Валентина Чєртова плести сітки приїздить із Зеленівки. Волонтерством займається з 2014. Спочатку шила спідню білизну військовослужбовцям та пекла пиріжки. Маскувальні сітки плете і вдома. Теплої пори, розказує волонтерка, плете у полі, коли випасає кіз.

"Взяла сітку, взяла тканину, в торбинку їх поклала і пішла в'язати, натягнула. Сиджу і в’яжу. У степу нікого нема. Одна я, а кози собі пасуться" , — розповіла Валентина.

 На дрібні шматки, розказує жінка, розірвала чи не все, що було вдома у шафах. До плетіння залучила всю свою рідню і односельців.

"Все горище почистила. У мене горище чисте. Якось син приходить — Де моя сорочка? Немає. Порізала? Ось так і живемо. Це ж треба", — каже Валентина Чєртова.
Майже щодня до центру приходить Ірина Кузьміна. Говорить, що плести не складно, але робота кропітка. Кожного разу сітки різного кольору і розміру.

"Коли сіточку плетемо, ми молимось, думаємо про наших хлопців. Плетемо зі щирими думками. Ця сітка береже життя і це головне. Також захищає бліндажі, техніку" , — розповіла Ірина.

Вербної неділі, 25 квітня, розказує Галина Уманець, передали сітки херсонському прикордонному загону. Саме ця сітка, 6 на 12 метрів, для батальйону "Донбас".

Супільне Херсон


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.