Працювати лікарями на окуповану Херсонщину приїжджають навіть з Лівану

1 месяц назад 0

«Гостро стоїть питання дефіциту лікарів і відсутності сучасного обладнання у закладах охорони здоров’я»,  — розповів головний лікар окупаційної Каховської ЦРЛ і фейковий депутат Херсонської «обласної думи» Александр Шиловіч у Ростові-на-Дону своїм колегам — «парламентарям» окупованих регіонів.

Хоча викрадене обладнання у лікарні лівобережжя окупанти навряд чи по-доброму повернуть, а щодо дефіциту лікарів — вони і далі намагаються вирішувати проблему за допомогою прикомандированих медичних бригад. Так в окупованому регіоні вже в одинадцяте працювали лікарі з Ростовського державного медичного університету. Цього разу — у Скадовському «окрузі».За два тижні роботи, повідомив окупаційний телеканал «Таврия», кардіолог, невролог, хірург і травматолог-ортопед оглянули більше тисячі пацієнтів. Раніше прикомандировані медики вже працювали у Генічеському, Чаплинському, Новотроїцькому, Нижньосірогозькому і тому ж Скадовському «муніципальних округах».У Каланчацькому «окрузі» пацієнтів приймала вже сьома бригада лікарів з Мордовії. За словами окупаційного міністра охорони здоров’я Артиша Сата, проводили не лише консультаційний прийом, а і оперативні втручання (зокрема, ендоскопічні). На заміну їм вже приїхала восьма бригада у складі хірурга, гінеколога, невролога, педіатра, терапевта, окуліста і рентген-лаборанта.В окупаційній Нижньосірогозькій лікарні прийом проводять спеціалісти федерального центру медицини катастроф «Південний». Хірург і анестезіолог-реаніматолог, повідомила окупаційна адміністрація, обстежили більше півтисячі пацієнтів, провели 45 операцій. А ще зібрали і ввели в експлуатацію лапароскопічну стійку, що спростило проведення видалення апендициту, жовчного міхура і гінекологічні операції.

Лікують лікарі лише власників російських паспортів і медичних полісів. Хоча у самих такі паспорти є не у всіх. Та що там — у деяких навіть диплому про закінчення медичного вузу немає! Наприклад, окупаційна «Комсомольская правда», розповіла історію студентки Татьяни Софи. Її мати — росіянка, батько — ліванець. Дівчина не лише народилась у Лівані, а й закінчила там французьку школу. «Але з початком спеціальної військової операції вирішила, що її місце не у Європі, а у Росії , — пишуть пропагандисти. — Дівчина закінчила перший курс медичного інституту РУДН і вирішила поїхати у Херсонську область».. . Що тут скажеш — краще ніяких лікарів, ніж такі!

Борис ВИНОГРАДОВ,