Природні способи зберегти печінку здоровою

4 года назад 0

Щоб зберегти печінку здоровою, її необхідно захищати від ожиріння, діабету 2 типу, високого рівня холестерину.

Існують природні способи зробити це – кращі з них підтверджуються науково, повідомив журнал Eatingwell.

Вживати більше хрестоцвітних овочів. Звичайна капуста, цвітна, брюссельська, броколі є потужними джерелами сульфорафанів – антиоксидантів, що включають природні процеси детоксикації печінки. Дослідження, опубліковане в американському журналі клінічного харчування, показало: вживання чашки капустяних в день є одним з кращих природних способів зберегти печінку здоровою. Воно ефективно підвищує рівень ферментів, необхідних печінки для усунення забруднень, в результаті більш ніж наполовину зменшується кількість частинок бензолу, що проникають в організм з повітря.

Регулярно їсти цільне зерно. Цей природний спосіб допомагає поліпшити здоров’я печінки – фітохімічні речовини зерен активізують в органі процеси позбавлення від шкідливого жиру. За даними Journal of Nutrition, дорослі люди з надмірною вагою, що вживали п’ять порцій в день, продемонстрували такий же профіль ферментів печінки, як у здорових молодих худих людей.

Пити каву. Огляд, опублікований Clinical Nutrition, свідчить: пиття 3 чашок кави в день – чудовий спосіб запобігати розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки. Поліфеноли кави мають потужну протизапальну, антиоксидантну дію, завдяки якій інтенсивніше спалюються жирові відкладення одночасно поліпшується стан органу.

Фізична активність. Також є одним з кращих способів зменшувати жир в печінці. Рух покращує роботу механізмів, що дозволяють тілу обробляти інсулін, цукор в крові. Це важливо, оскільки підвищена концентрація глюкози пошкоджує орган.