Про “Царя”, який народився в Казахстані, але загинув захищаючи від окупантів Херсон

2 недели назад 0

В нього та його побратимів були лише кілька автоматів та пляшок із запальною сумішшю, але це не завадило їм любити та захищати Україну до останнього подиху!

Про Олександра Савельєва, нагородженого орденом “За мужність” ІІІ ступеня, посмертно розповіло .

“Цар” народився у місті Семипалатинськ, Казахстан. Жив у селищі Білозерка, що на Херсонщині. Працював водієм вантажних автомобілів. Мав міцну та щасливу родину, виховував двох дітей.

З 2015 року служив за контрактом у Збройних Силах України. Брав участь в АТО/ООС на Донбасі. Неодноразово був відзначений командуванням. Після завершення другого контракту повернувся до цивільної роботи.

З початком повномасштабної війни чоловік знову взяв до рук зброю та став на захист України. Воював проти ворога у складі 124-ої окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України. Разом із побратимами обороняв Херсонщину, яка стала для нього рідною.

– Він був люблячим чоловіком, батьком і дідусем. Завжди відгукувався на прохання про допомогу, мав багато друзів і знайомих. Був доброзичливий, з активною життєвою позицією. Коли Україна стояла на шляху до незалежності в 1991 році, першим привіз у Білозерку наш жовто-блакитний прапор , – розповіла донька загиблого.

Олександр Савельєв на позивний “Цар” загинув 1 березня 2022 року, обороняючи місто від ворожої навали. Він був розстріляний разом зі своїми побратимами, ворогом, який окупував Херсон. Того місяця воїну мало виповнитися 63 роки.

За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, старшого солдата Олександра Савельєва нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня, посмертно.

Вдома на свого захисника чекали дружина, син та донька.Великі Лицарі в нашій пам’яті – продовжують спротив!