Прокуратура Херсона вимагає визнати недійсними договори про реконструкцію зруйнованих мостів

6 месяцев назад 0

В Херсонській області попередили безпідставну витрату з бюджету понад 2 мільярдів гривень. Під час воєнного стану чимало замовників зловживають повноваженнями, що призводить до збитків державі.

Про це повідомили в Херсонській обласній прокуратурі, передає .

Загалом прокуратура направила до суду 15 позовів до державних установ та організацій. Наразі суд виніс позитивні рішення у 12 справах, завдяки чому вдалося повернути до бюджету 319 тисяч гривень.

На розгляді суду перебуває справа про визнання недійсними договорів щодо фінансування з бюджету реконструкції зруйнованих мостів на території Бериславського району. За ремонтні роботи з міського бюджету повинні були заплатити 1,4 мільярда гривень. Проте, підрядник, який отримав перемогу в тендері, не підтвердив наявність досвіду при виконанні аналогічних робіт. Окрім того, виявили порушення при розрахунку вартості робіт.

Ще одні зловживання викрили під час торгів з проведення капітального ремонту дорожнього покриття автомобільної дороги на суму в 152 мільйони гривень. Як з’ясувалося, підрядник не відповідав кваліфікаційним критеріям, однак незважаючи на цей фактор тендерний комітет обрав його переможцем.

Визнано недійсними й п’ять договорів, що стосувалися будівництва двох стадіонів та ремонту капітального мосту в Бериславському районі. Завдяки цьому бюджет зберіг 600 мільйонів гривень.

На Херсонщині замовники часто не використовували електронну систему та не могли підтвердити нагальність потреби в оголошенні певних тендерів.

«У 2023 році органами прокуратури області зареєстровано дев’ять кримінальних проваджень за фактами неправомірного використання бюджетних грошей, передусім спрямованих на відновлення об’єктів критичної інфраструктури та об’єктів соціальної сфери у Херсонській області», – йдеться у повідомленні прокуратури.
​Нагадаємо, прокуратура оскаржує мільярдний тендер на ремонт мосту в Одесі. Малиновська прокуратура звернулася з позовом до Господарського суду про визнання недійсними відкритих торгів з обрання підрядника для ремонту Іванівського мосту.

Раніше повідомлялося, що на Миколаївщині прокуратура вимагає розірвати договір про закупівлю пожежної автоцистерни за 19 мільйонів гривень. Замовник відхилив найбільш економічно вигідну пропозицію  іншого учасника, що дозволило б заощадити державні кошти.