Рівень води в Інгульці — не критичний для Херсонщини

2 года назад 0

Для Херсонської області загрози у підтопленні, через руйнування дамби Карачунівського водосховища біля Кривого Рогу, немає.

Начальник Херсонського обласного центру з гідрометеорології Юрій Кіріяк, говорить, що за спостереженнями зараз рівень річки Інгулець 100 м. Запас безпечного підйому води — 3 м 90 см.

"На території Херсонської області факту підняття рівня води немає. Час добігання від Кривого Рогу до Херсона до річки Дніпро складає від 2 до 5 діб. Враховуючи, що це все ж таки аварія, то час добігання може бути меншим. В Кривому Розі рівень піднявся на 5 метрів, а відстань доволі значна, то ми прогнозуємо, що підняття рівня в Херсонській області не буде більше навіть 1 метра" , — розказав Юрій Кіріяк.
За словами начальника військової адміністрації Кривого Рогу Олександра Вілкула, наслідки влучання російських ракет "Кинджал" і "Іскандер" в дамбу Карачунівського водосховища, ліквідовували і вночі. Щоб збільшити пропускний потік в районі Чорногорки зробили підрив двох дамб, проводили і інженерні роботи.

"Потік води значно зменшився. Рівень, там де є підтоплення, почав спадати. Всього підтоплено 112 житлових будинків і дач", — каже Олександр Вілкул.

Навіть незначне підняття рівня на 1-2 м води, говорить начальник Херсонського обласного центру з гідрометеорології, загрози життю людей не несе, але може завдати певну шкоду. Тому жителям Херсонської області, у яких будинки біля річки Інгулець треба слідкувати за ситуацією. Що відомо:

  • Війська РФ вдарили ракетами по електропідстанції у Запоріжжі. У Кривому Розі усю ніч ліквідовували наслідки ракетної атаки, лагодили гідротехнічні споруди і понижували рівень води у річці Інгулець.
  • В результаті ракетного удару російських військ по дамбі Карачунівського водосховища біля Кривого Рогу спостерігається стрімке підвищення рівня води у річці Інгулець. Найбільш вразливими у цій ситуації можуть опинитися населені пункти на півночі Херсонської області, розташовані ближче до міста Кривий Ріг.