Росіяни знову почали інтенсивно застосовувати КАБи проти цивільних — речник Херсонської ОВА

3 недели назад 0

Орієнтовний час читання: 3 хвРосіяни продовжують щоденно обстрілювати численні населені пункти на правобережжі Херсонщини, зокрема й сам обласний центр. За 29 травня поранення отримали шість цивільних осіб, 30-го стало відомо про одного загиблого. Окупанти знову почали частіше застосовувати керовані авіабомби. Тим не менш, в населених пунктах області продовжують відновлювати надання комунальних послуг, де це дозволяє безпекова ситуація.

Про це в етері розповів Олександр Толоконніков, речник Херсонської Обласної військової адміністрації.

« Внаслідок обстрілів постраждало шість людей, з них двоє чоловіків та дві жінки — через атаки російських дронів у Білозерській громаді. Ще дві жінки постраждали внаслідок вечірнього артобстрілу. Один чоловік в Антонівці зараз у важкому стані, він поранений скинутим з дрону вибуховим пристроєм. Це інформація по вчорашній добі. Наразі відомо про ще одну жертву російського терору в селі Велетенське Білозерської громади. Сьогодні росіяни обстріляли цей населений пункт. Чоловік отримав поранення, його забрала швидка, але він, на жаль, загинув у дорозі. Більш ніж півтора року у нас щодня є поранені, загиблі внаслідок обстрілів Росії на території Херсонщині », — говорить Толоконніков.
За його словами, росіяни змінюють тактику своїх ударів, але постійно використовують РЗК, танки, міномети, артилерію. З них окупанти щоденно обстрілюють населені пункти біля правого берега Дніпра, зокрема Херсон та Берислав.

« Змінюється кількість КАБів, зараз їх знову почали дуже інтенсивно застосовувати проти цивільних. Іноді вони скидають на Херсонщину до десяти авіабомб за ніч. Цієї ночі їх не було, але через Херсонщину на територію України прямували «шахеди», один з яких вдалося збити над нашою областю », — каже речник Херсонської ОВА.
Він стверджує, що гуманітарна ситуація на правобережжі Херсонщини покращується. Служби продовжують відновлювати комунальні послуги в тих населених пунктах, де це можливо.

« Воду розвозять; якщо немає світла, подаємо її за допомогою помп та генераторів. З газом — 79 населених пунктів, у дев’яти поки не можемо відновити. Але ми готові до того, щоб відновлювати всі послуги в усіх прибережних регіонах, де це дозволить безпекова ситуація. Також ми у цих регіонах допомагаємо людям після обстрілів: закриваємо вікна, дахи. Аварійні бригади постійно працюють і в самому Херсоні », — розповідає Толоконніков.
За його словами, у 188 населених пунктах області зараз є електропостачання. Тим не менш, відновлювати його в населених пунктах біля Дніпра зараз дуже складно через обстріли.

« Коли енергетики вирушають підключати прибережні населені пункти, вони одразу опиняються під обстрілами. Дрони чи танки починають «гатити» по них за прямою наводкою.
У таких населених пунктах досі залишається близько 10% цивільних. Туди заборонений в’їзд з дітьми, але ми не можемо повністю заборонити людям жити там, де вони хочуть. З цих населених пунктів є обов’язкова евакуація, але немає примусової », — говорить речник Херсонської ОВА.
Толоконніков розповідає, що, за останніми даними, на Херсонщині поруйновано 22 тисячі об’єктів цивільного призначення: житлові будинки, інфраструктура

« За нашими підрахунками, з наявною кількістю обстрілів та атак, щомісяця ця кількість зростає на 6% », — каже речник Херсонської ОВА.