СБУ викрила чергового колаборанта, який допомагав ворогу «легалізувати» окупаційну владу на Херсонщині

1 месяц назад 0

Служба безпеки викрила мешканця тимчасово окупованого Криму, кримського татарина, ексдепутата Верховної Ради АР Крим 6 скликання, який у 2023 році брав активну участь у незаконних виборах, організованих кремлем на захоплених територіях півдня України.

Про це звітує пресслужба СБУ Херсонської області.

За даними слідства, зловмисник особисто висунув свою кандидатуру від прокремлівської партії «єдіная росія» і в результаті фейкового «голосування» став депутатом так званої «Херсонської обласної думи першого скликання».

Згодом його призначили «заступником голови комітету з фінансів і бюджету» цього окупаційного органу.
Перебуваючи на «посаді», він разом з іншими колаборантами ухвалював «закони», які змінювали майнові та земельні відносин у регіоні відповідно до стандартів держави-агресора.

Брав участь у діяльності псевдопредставницького органу окупантів, зокрема в обговореннях щодо «вдосконалення» його роботи. Також реалізовував регіональні «проєкти» у соціальній сфері, спрямовані на закріпленні влади загарбників у регіоні.

Окрім цього, він «опікувався» забезпеченням російських окупантів гуманітарною допомогою.

Слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за ч.1 ст. 111-2 та ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України
Документування протиправної діяльності здійснювали співробітники СБУ в Херсонській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.