СБУ викрила ще одного колаборанта з Херсонщини

4 недели назад 0

Служба безпеки викрила злочинну діяльність колаборанта, який пішов на співпрацю з рф та сприяв утвердженню окупаційної влади на тимчасово окупованих територіях України.

Про це повідомила пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

Встановлено, що фігурантом є 36-річний білорус, який проживає в Херсонській області. Після захоплення регіону він підтримав російських загарбників і добровільно вступив до складу силового блоку окупаційної влади.

Перебуваючи у лавах так званої «патрульно-постової служби поліції МВС Чаплинського муніципального округу», він брав участь у проведенні фільтраційних заходів щодо місцевих мешканців.

Крім цього, він інформував військових рф про місця проживання та перебування учасників АТО/ООС на території Каховського району.
Також закликав місцевих жителів до співпраці з окупаційною владою і надавав допомогу у проведенні примусової «паспортизації» рф.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили про підозру за ч. 5 та ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

Довідково: санкція ст. 111 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна;

санкція ст. 111-1 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.