Що робити, якщо декларацію з лікарем підписали без вас: інструкція

6 лет назад 0

У разі, якщо лікарня підписала декларацію з лікарем без відома пацієнта, необхідно написати заяву про її розірвання або ж підписати аналогічний контракт з іншим лікарем.

Міністерство охорони здоров'я опублікувало офіційне роз'яснення з цього приводу. Матеріал опублікований на сайті відомства.

" Лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря у медичних установах, не мають права вносити в систему персональні дані без відома і підпису пацієнта. Це шахрайство з метою заволодіння державними коштами, відповідальність за такі дії буде відповідно до Кримінального кодексу ", — сказано в повідомленні.

Перед початком виплат, працівники Національної служби здоров'я уважно вивчать всі декларації, які надійшли від медустанов. Якщо вони будуть стикатися з подібними ситуаціями і від медустанов не буде надано розумних пояснень — Служба передавати заяви до компетентних органів.

" Якщо ви звернулися до лікаря і опинилися в подібній ситуації, ви можете подати заяву про припинення декларації у довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем — попередня декларація у системі автоматично анулюється. Ви також можете звернутися зі скаргою у той заклад, де було підписано декларацію про вибір лікаря і використані персональні дані, без вашого відома ", — пояснили у Міністерстві охорони здоров'я.