Що вплинуло на рішення президента Володимира Зеленського призначити очільником Херсонської ОВА Олександра Прокудіна?

1 год назад 0

Ми вже  звільнення Олександра Прокудіна у викладі відомого та авторитетного сайту «СтопКор».  Ось заголовок публікації, датованої  27 листопада 2021 року, «Херсонських поліціянтів підозрюють у зловживаннях  – начальник обласної поліції вже відсторонений».

Далі, пише «СтопКор», «Херсонські поліцейські підозрюються у зловживаннях? Діяльність місцевих правоохоронців перевіряв Департамент внутрішньої безпеки поліції, і наразі матеріалами зацікавилась ДБР. Крім того, з посади було усунуто головного «копа» регіону Олександра Прокудіна».

Сайт цитує одного із постраждалих від поліції Валерія Альтгауза: «У Херсонській області збудовано явну корупційну, бандитську схему. Є правопорушники, які порушують закон, вони сплачують гроші процесуальним керівникам, слідчим. І ті замість того, щоб захищати людей, які постраждали в цих випадках, захищають інтереси зловмисників. Усі мають фінансові вигоди, за винятком тих людей, які постраждали».

І далі. Як стало відомо журналістам «СтопКору», «представники місцевого управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції провели перевірку протиправних дій співробітників правоохоронних органів ГУНП у Херсонській області, зокрема начальника слідчого відділу Миколи Вербицького. А голову ГУНП Херсонської області Олександра Прокудіна вже усунено з посади».

Наступна  «СтопКору» за 29 листопада 2021 року має заголовок «Херсонська поліція покриває рейдерів? Діяльністю правоохоронців зацікавились у ДБР» і більш детально розповідає про зашквари правоохоронців. 

Херсонська поліція не діє: десятки захоплених підприємств і сотні закритих справ. Імовірними зловживаннями місцевих правоохоронців зацікавились у ДБР, а начальника обласного управління поліції відсторонили. Та чи візьмуться бездіяльні слідчі за розкриття десятків справ після звільнення Олександра Прокудіна?
Місцеві жителі підозрюють, що нічого не зміниться. Адже в обласному управлінні роками сидять одні й ті ж люди. Відтак херсонська поліція не квапиться допомагати потерпілим від рейдерів.

«З боку поліції постійно здійснювався тиск на слідчих. У цьому випадку – це керівники органу досудового розслідування, начальник слідчого управління Вербицький», – розповідає Валерій Гурківський, голова Херсонського осередку ГО "Народний контроль".
Херсонська поліція «кришує» рейдерів? Замість протидіяти організованому рейдерству, правоохоронці відкривають провадження проти самих заявників, кажуть місцеві.
Врешті постраждалим оголошують про підозри, аби змусити таким чином відступити від боротьби за захоплене майно та корпоративні права.

Керівниця ТОВ «Квіти Херсона» Надія Максименко вже 10 років шукає правди у справі щодо  її бізнесу, за цей час проти неї самої двічі відкривали провадження.

«Десять років рейдерське захоплення «Квітів Херсона» не розслідується. Сім разів закривали справу, і сім разів суд повертав її на розслідування. Це все покривається слідчим управління, яким керує Вербицький Микола Леонідович. У Херсоні це вже стала норма рейдерства. Слідство навмисно затягується та покриває злочинців», – коментує підприємиця.
Як з’ясували журналісти, за рейдерами, що пресингували фірму Надії, стояв ексмер Херсона володимир сальдо.
Ця ж особа з тими ж виконавцями та підставними особами фігурує у резонансній історії із захопленням ПАТ «ХерсонБуд».

Справа «ХерсонБуд» ось уже 4 роки припадає пилом, зібрано 6 томів матеріалів. Попри це – жодного з фігурантів не притягнули до відповідальності. Кілька разів провадження закривали, утім, через обурення громадськості слідство поновлювали.

За останні кілька років в області відбулася низка гучних рейдерських захоплень шляхом підроблення документів та реєстраційних дій, у причетності до яких підозрюють клан колишнього мера Херсона – володимира сальдо.

Захопити одну з будівель рейдерам  імовірно допомагали місцеві представники Державної служби охорони.

Цього року діяльність місцевих правоохоронців перевіряв Департамент внутрішньої безпеки поліції, а тепер матеріали передали у ДБР».
І ось тепер Олександра Прокудіна призначили очільником військової адміністрації Херсонщини.