Сховище в центрі Херсона людей захистити не зможе
3 года назад 0
У минулому номері «Гривна» розповідала, що багато споруд цивільного захисту в Херсоні перебувають у незадовільному стані або через відсутність балансоутримувача, або ж (якщо такий є) через небажання власника чи орендаря підтримувати сховище в належному стані
Одне з таких знаходиться в центрі міста – на бульварі Мирний. Будівлею володів один із банків, який розвалився.
У 2014 році, коли в українських містах почали робити масові ревізії готовності спеціальних сховищ і підвалів, херсонські чиновники не могли знайти господаря укриття на бульварі. Схоже на те, що й нині, за необхідності, це сховище прийняти містян, на жаль, не зможе. За коментарем «Гривна» звернулася до головного спеціаліста відділу з питань цивільного захисту Херсонської міськради Олега Головатого :
« Згідно з законом є спеціалізовані укриття (сховища та протирадіаційні укриття) та найпростіші укриття (підвали та цокольні приміщення житлових приміщень). Так от, на бульварі Мирний – те саме сховище, яке має відповідний номер загальнодержавної реєстрації. Воно свого часу було призначене для укриття працівників телефонної станції, яка там недалеко знаходиться. Однак із плином часу, в період розпаду Радянського Союзу, приватизації тощо воно було продано чи передано, це ще в ті часи, коли сховища можна було за законом приватизувати. Нині їх приватизувати не можна. Їх можна передавати на баланс відповідним підприємствам… Сховище на бульварі Мирний, за наявною інформацією, перебуває в приватній власності у фізособи. Ми ще на початку цих подій, в 2014 році, намагались зв’язатися з тією особою. Власник один раз прийшов до нас і запевнив, що виділить гроші на проведення техінвентаризації, але так цього зроблено й не було. І розуміємо, що на сьогодні так само не виділяються кошти на утримання цієї споруди ».
За словами Олега Головатого, всі сховища Херсонської громади знаходяться на територіях підприємств із обмеженим доступом і передбачені саме для укриття працівників цих підприємств. Решта населення сховатися може в так званих найпростіших укриттях (себто в підвалах і цокольних приміщеннях). Однак не всі будинки мають подібні укриття в належному стані (або вони взагалі відсутні), де могли б у разі небезпеки сховатися люди.
«Гривна» попросила Олега Олеговича прокоментувати твердження, що ховатись у підвалах багатоповерхівок, вищих за три поверхи, небезпечно, бо в разі обвалу будинку під час воєнних дій такі підвали можуть перетворитися на братські могили.
« Це дійсно викликає занепокоєння. Але так є згідно із законом (варіант сховку в найпростіших укриттях – підвалах і цокольних приміщеннях), – пояснює Олег Головатий . – У цьому разі мова йде про захист людей від інших засобів ураження, наприклад, стрілецької зброї. А для цього можуть використовуватися такі приміщення ».
Альона МЕЛЬНИЧЕНКО,
фото Сергія БОЛОТОВА