Сільськогосподарські коноплі — супер культура 21 століття

2 месяца назад 0

Хоча коноплі використовуються людиною вже багато тисячоліть, учені довго не могли визначити рід рослини, щоб класифікувати канабіс. Її відносили то до шовковичних, то до тутових, і навіть до кропив'яних. Зрештою рослину було виділено в окремий рід коноплевих. Але навіть після цього її розділили на три види:

  • коноплі індійські;

  • коноплі сатіва (посівні);

  • коноплі бур'янисті.

Конвенція проти здорового глузду

Конвенцією ООН 1961 року рослина незалежно від виду фактично опинилася під забороною. Посівні площі різко скоротилися і вирощування в невеликих обсягах проводилося тільки під контролем держави.

Але дослідження, що тривають, показали, що не всі види конопель містять ТГК. Технічні сорти не мають наркотичного вмісту і при вирощуванні дають не тільки цінну сировину для промисловості та харчової галузі, а й володіють властивостями корисними в сільському господарстві. Технічні коноплі перешкоджають росту бур'янів та інших видів цієї рослини. Її плантації унеможливлюють появу в цих же місцях, наприклад, конопель індійських з високим вмістом ТГК. У сільському господарстві використовують цінну властивість конопель збагачувати ґрунт — унікальну для посівних рослин. Коноплі витягують харчові речовини з глибини, накопичуючи їх у листі (фосфор, калій). Опале листя містить до 52% фосфору. Крім того, що рослина не потребує жодних хімікатів, тому що абсолютно не схильна до хвороб і не має природних шкідників, вона ще й очищає ґрунт від забруднень. Цю властивість активно використовували японці після аварії на Фукусімі.

Сільськогосподарські коноплі є джерелом природного канабіноїду — канабідіолу, який не належить до наркотичних речовин і застосовується для лікування великої кількості важких і небезпечних захворювань. У 2018 році в США почали випускати препарат на основі канабідіолу, що дає приголомшливий цілющий ефект при лікуванні важких форм епілепсії.

Коли екологи разом із підприємцями

Коноплі — аграрна культура, здатна принести високий дохід. З нею складно конкурувати зерновим, льону, соняшнику. Невибаглива рослина, яка не потребує мінеральних добрив, в особливих кліматичних і погодних умовах, активно росте в короткий світловий день, стоїть поза конкуренцією з іншими сільськогосподарськими культурами. У рослині використовується все: стебла, листя, насіння і навіть відходи переробки. Коноплі дають масу корисної сировини і допомагають зберігати екологію планети. Під час виробництва паперу врожай з одного гектара конопель замінить приблизно 4 Га лісу. Причому конопляний папір якісніший і довговічніший за деревний. За поглинанням вуглекислого газу конопляні плантації також б'ють рекорди: один гектар споживає до 22 тонн СО2 проти 5 тонн — одним гектаром лісу.

Коноплярство перспективна галузь сільського господарства — застосування рослини в промисловості, харчовій галузі та медицині набирає обертів.

За матеріалами сайту:  


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.