Ситуацію з Херсонським перинатальним центром прокоментувала його керівниця

1 год назад 0

У соціальних мережах серед мешканців Херсону поширюється недостовірна та неперевірена інформація некомпетентними особами щодо фінансування одного медичного закладу в обласному центрі.

Про це  пресслужба Херсонської МВА.

Тимчасово виконуюча обов’язки головного лікаря пологодопоміжного закладу  Оксана Томченко прокоментувала ситуацію з цього приводу.
Незважаючи на те, що у Херсоні внаслідок об’єктивної безпекової ситуації відбувся величезний відтік мешканців та лікарів, перинатальний центр продовжує працювати.

За січень та лютий 2023 року у цьому закладі на світ народилися 7 херсонців.

У перинатальному центрі у січні цього року проведено оптимізацію відповідно до викликів часу. Разом з тим, вжито усіх можливих заходів, щоб зберегти заклад та кадровий потенціал. Як наслідок, заклад отримав фінансування за програмою НСЗУ.

З лютого 2023 року працівники медичного закладу отримуватимуть заробітну плату з урахуванням надбавки, згідно постанови КМУ від 12 січня 2022 року №2, адже вдалося дотриматися обмежувальних вимог, встановлених п.3 постанови КМУ від 13 січня 2023 року №28, а саме:

– для середнього медичного персоналу – 13500 грн
– для лікарів – до 20 тисяч грн.

Заробітна плата нарахована у робочому порядку без затримок. Вже найближчим часом медичний персонал закладу отримає заробітну плату.

Також На Херсонщині у селі Нововознесенське Високопільської громади встановили модульну амбулаторію від міжнародної організації "Лікарі без кордонів".

У повідомленні пресслужби Херсонської ОВА йдеться, що відтепер місцеві мешканці отримуватимуть медичну допомогу у пристосованих для цього умовах.

Це вже восьмий модульний пункт на деокупованій території Херсонщини.

2 березня стало відомо, що у Херсонську дитячу обласну клінічну лікарню привезли нове обладнання, а саме – лампу інтенсивної фототерапії для новонароджених та два ЛОР-діагностичних набори. Також 1 березня у Херсонську міську клінічну лікарню ім. Є.Є. Карабелеша привезли медикаменти від Національної агенції гуманітарної допомоги ZDOROVI help.

Також, 26 лютого стало відомо, що чотири медзаклади Херсона отримали від Всесвітньої організації охорони здоров?я сучасне медичне обладнання. До лікарень міста доставили чотири транспортні апарати штучної вентиляції легень та шість наркозно-дихальних апаратів.