Скадовські рибалки відстоюють своє право на вихід у море

3 года назад 0

До редакції Скадовської районної газети «Чорноморець» звернувся Володимир Іванович Сайдатов, корінний скадовчанин і заядлий рибалка, пишуть «Скадовські новини». Рибалить чоловік дуже давно, майже відколи себе пам’ятає.
– Здається, я тоді ще пішки під стіл ходив , – розповідає нинішній пенсіонер. – Пам’ятаю свою першу плітку, линя, бичка, кефалину…
Риболовля для Володимира Івановича – не просто розвага, а в першу чергу, матеріальна підтримка для його родини.
– З пійманої риби робимо консерви. Як виручали вони нас з дружиною взимку, коли рахунки за комуналку вище неба! Раніше ходив на «стінку» рибалити, біля порту. Це там, де до Чорноморських ігор малюють картинки щасливого життя. А тепер для рибалок – замок на вході – кажуть, що це приватна власність. Якось вони зверталися й до колишнього міського голови, щоб допоміг замок зняти – не допоміг.
На пенсії Володимир Іванович з 2008 року, та працював ще до 2011-го, тоді й купив надувний човен за 1860 гривень. Купував маленький, завдовжки 2,4 метри, бо більший треба було приписувати до причалу, а це – знов чималі гроші.
Отже, купив Володимир Іванович маленький човен і сподівався на вдалу риболовлю, але не справдилося.
– Спочатку, – розповідає рибалка, – військові ввели дзвінки оповіщення про відхід-прихід. Ну це не так страшно, хоча не всі пенсіонери мають телефони. А тепер прикордонники і зовсім заборонили виходити в море на маленьких гумових човнах, мовляв, нехай повідомляють нас про це чергові на причалах.
Нагадаємо, районна газета "Чорноморець” вже піднімала тему про дозвіл виходу в море на маленьких плавзасобах. У публікації розповідалось про акцію, на яку 30 червня вийшли місцеві рибалки-любителі, які вимагали зустрічі з начальником відділу прикордонної служби, аби отримати пояснення, чому прикордонники забороняють виходити в море на маленьких гумових човнах. Люди обурювалися тим, що не можуть порибалити у прибережних водах Джарилгацької затоки, нібито, без законних на те підстав.
Дійсно, на сьогодні повідомляти прикордонну службу про вихід у затоку гумового човна мають адміністрації офіційно відкритих міських причалів. Тобто човен потребує приписки.
– Вибачте, навіть військовий наказ треба виконувати з головою, – коментує заборону Володимир Сайдатов. – Адже на сьогодні зовсім не вивчено питання приписки до причалів. Потрібно комплексне рішення. Я майже впевнений, що кожен пенсіонер знайде десятку гривень за вихід в море не далі, як на дві милі. Але не 500 гривень в місяць, як того потребує тимчасова реєстрація! Так, рибалка-любитель не дуже часто виходить в море. Та якби я мав гроші, я б виходив хоч на металевому, хоч на пластиковому човні з двигуном. Розповідаєш усе це черговому прикордонної служби, але відповідь одна: «Я вас розумію, та нічого зробити не можу, тільки приписка до причалів або штраф. Заборонено і все. Такий наказ».
До слова, на підставі колективного звернення рибалок до обласного депутата Володимира Курікова, останній підготував та відвіз до Херсона два депутатські звернення: до голови обласної державної адміністрації Юрія Гусєва та до прикордонної служби області. Рибалки, які просять спростити процедуру оповіщення про вихід у море, чекають відповіді з області, та, схоже, часу не гають. За словами місцевого рибалки, громадського активіста Івана Бірюка, у професійний День рибалки у прибережні води затоки вийшло близько двадцяти маленьких човнів. Чи мали вони приписку до причалу – навряд чи.
– Але якби прикордонники були впевнені в законності заборони, рибалки вже не мали б куди протоколи складати, але поки що нас не чіпають і не забороняють дихати морським повітрям, – каже Іван Бірюк.
Та, вочевидь, довго так тривати не може, ситуація потребує законного врегулювання. Слідкуємо за подальшим розвитком подій та результати реагування на звернення рибалок до області.
Фото ілюстраційне


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.