Спеціаліст порадив оптимальну схему висаджування картоплі

3 года назад 0

Щоб отримати максимально товарний урожай, необхідно отримати густоту стояння 140 тис. стебел/га. Але також необхідно враховувати особливості сортів по формуванню бульб, про них ви можете дізнатись в оригінаторів. Для сортів, які формують багато бульб та невелику кількість стебел, густоту посадки зменшують.

Про це написав менеджер з технічної підтримки однієї з найбільших компаній у сфері захисту рослин «Адама Україна» Олег Тарасенко на своїй сторінці у Фейсбук:

«Щоб визначити скільки стебел сформує ваш посадковий матеріал, необхідно набрати у відро картоплю, зважити і розділити на кількість бульб, – порадив він. – Ви будете мати середню вагу бульби. Потім по таблиці ви побачите скільки стебел вона сформує. Або взяти 20 характерних для вашого посівного матеріалу бульб і проростити при температурі 10 – 12 °С. Як правило, середня кількість бульб на гектар становить 40 тис. (між бульбами 33 см). Для великобульбових сортів її можна збільшити до 50 тис. бульб (відстань між бульбами 26 – 27 см), а сорти, які формують багато бульб, навпаки зменшити до 35 – 37 тис./га (відстань між бульбами 38 см)».

Оптимальними строками садіння вважається, якщо температура, що визначається о 6.00 ранку, протягом трьох днів на глибині 12 – 15 см становить 8°С. Якщо картопля прогріта і буде висаджуватись під агроволокно, можна і при температурі 6°С. Картоплю бажано прогріти при температурі 10 -12 °С протягом 12 – 14 днів, і ні в якому разі при t 20 – 25°С (відбудеться верхівкове домінування і зменшиться стеблостій).

Він попередив, що раннє садіння картоплі небезпечне можливістю ураження картоплі ризоктоніозом і іншими грибковими хворобами. Ця небезпека зростає при наявності великої кількості органіки (неперепрівші залишки с.г. культур, свіжий гній), низьких температур та висока зволоженість. Щоб уникнути цих проблем, насіння бульб картоплі необхідно протруїти фунгіцидами.

Джерело