Справи про банкрутства компаний з Херсону та Миколаєва розглядатиме одеський суд

1 год назад 0

Кількість заяв на відкриття справи про банкрутство впала в 10 раз — зі 1100 у лютому 2022 року до 16 у березні та квітні загалом з моменту вторгнення Російської Федерації.

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані ДСА.

Лише 16 компаній в Україні почали процедуру банкрутства з початку війни.Така ситуація пов?язана зокрема й з ускладненою роботою судів в регіонах, де відбуваються бойові дії. Проте сама процедура відкриття провадження у справі про банкрутство після введення воєнного стану не змінилася. 

Відкрити провадження у справі про банкрутство по юридичній особі, яка зареєстрована в зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території, необхідно звернутись із заявою до господарського суду, на території якого зареєстрований боржник. При поданні заяви слід враховувати, що підсудність судів, на території юрисдикції яких ведуться бойові дії, тимчасово передана іншим судам.

Територіальна підсудність Господарських судів Херсонської та Миколаївської області передана Господарському суду Одеської області,
Сумської та Чернігівської області — Господарському суду Черкаської області.

Відомості про передачу підсудності Господарських судів Харківської, Луганської, Донецької областей наразі відсутні. Але згідно останніх повідомлень на сайтах цих судів, вони працюють та приймають кореспонденцію.

“Варто зазначити, що продовжують діяти норми щодо відповідальності керівника юридичної особи, якщо протягом місяця з моменту настання загрози неплатоспроможності керівник не подав до суду заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство. Тому не треба нехтувати нормами Кодексу України з процедур банкрутства навіть у воєнний час”,  — коментує арбітражний керуючий  Руслан Бандуристий

Нагадаємо, ознаки неправомірного розподілу землі виявили в одному з районів Одеської області тож наразі інформацію перевірять правоохоронці.

Зазначимо, «Білгород-Дністровський морський торгівельний порт» починає роботу у форматі транспортно-логістичного центру до відкриття Чорного моря для судноплавства. 

Напочатку березня «Укрзалізниці» повідомила про опрацювання логістичних шляхи, які уможливлять доставку зерна через Ізмаїл та Рені у напрямку Румунії. 

На початок квітня Одещина увійшла у ТОП-3 регіонів за кількістю засіяних площ, план роботи у весняному полі для одеських аграріїв становить 757 тисяч гектар.