Сприяв у запущені сполучення залізницею між рф і тимчасово окупованими територіями України – судитимуть жителя Херсонщини

4 недели назад 0

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя регіону за фактом пособництва державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України). 

Про це повідомила пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

Слідством встановлено, що обвинувачений з червня 2022 року очолив «вагонное депо Херсон» — структурний підрозділ, підпорядкований утвореному окупаційною адміністрацією рф «государственному унитарному предприятию «Херсонская железная дорога». 
 
Підрозділ за штатним розкладом налічував понад сто людей та мав забезпечувати запуск залізничного сполучення між росією, тимчасово окупованою територією АР Крим, Херсонщиною та іншими територіями України, які перебувають під контролем агресора. 
 
Крім того, чоловік організовував ремонт та технічне обслуговування вантажних вагонів, їх модернізацію, відновлення запасних частин і вузлів. Ці вагони використовувались в тому числі для вивезення викраденого росією українського збіжжя. 
 
Також провів інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей депо, забезпечив ведення господарської діяльності відповідно до законодавства росії. Сприяв поглибленню інтеграції тимчасово окупованої території Херсонській області до економіки країни-агресорки.
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалось УСБ України в Херсонській області. 
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.