Стало відомо, як українським військовим будуть нараховувати зарплати у 2024 році

5 месяцев назад 0

Українські військовослужбовці під час війни отримують крім основної зарплати ще й низку надбавок, наприклад, за вислугу років, науковий ступінь та вчене звання, премії за виконання особливих завдань. Чи плануються якісь зміни у виплатах військових у 2024 році, розповіли у ЗСУ.

Розмір грошового забезпечення мобілізованого військового в Україні залежить від кількох факторів:

  • посади;
  • військового звання;
  • роду військ;
  • місця служби.

Так, у 2024 році мінімальний посадовий оклад для солдата-строковика становитиме 20 000 гривень, а мінімальний оклад за військовим званням солдата — 13 000 гривень. Таким чином, мінімальний розмір грошового забезпечення мобілізованого військового становитиме 33 000 гривень.

Надбавки у розмірі 30, 50 та 100 тисяч гривеньТакож законом передбачено додаткову грошову винагороду до зарплати військових. Їх можуть отримати:

  • військовослужбовці, які беруть безпосередню участь у бойових діях, – додаткові 100 000 гривень на місяць;
  • військовослужбовці, які виконують бойові (спеціальні) завдання у складі органу військового управління, який здійснює управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть бойові дії на лінії бойового зіткнення, — додаткові 50 000 гривень на місяць;
  • військовослужбовці, залучені до розмінування територій, повинні отримувати по 30 000 гривень на місяць.

Також додаткові 100 000 гривень можуть отримати військовослужбовці у разі отримання поранення, травми чи контузії.
Поранені військовослужбовці, які перебувають у розпорядженні більше двох місяців і  за станом здоров'я не можуть виконувати обов'язки військової служби за відповідними посадами, додатково отримуватимуть 20 100 гривень на місяць до зарплати.

Розмір надбавок військових у 2024 році поки що змінювати не планується, але нові законопроекти в Україні зараз з'являються досить часто, тому не виключено, що влада внесе якісь зміни у грошове забезпечення військових ЗСУ.