Старшокласники з Херсонщини стали учасниками освітнього проєкту

2 года назад 0

У Херсоні триває соціальний проєкт «ІТ Академія». Діти з багатодітних, малозабезпечених родин та ті, що перебувають у складних життєвих обставинах, проходять за конкурсом до першого модуля проєкту і безплатно навчаються у менторів провідних ІТ-компаній.
Таїсія Гаркуша зараз навчається в 11 класі Херсонського економіко-правового коледжу на маркетолога. Дізналась про освітній проєкт, заповнила анкету і стала учасницею ІТ-академії.
" Дуже цікавлюся тим, як пов'язана айті-сфера та маркетинг, тому що я думаю, що вони дуже залежать один від іншого, тому що ти вчишся представляти себе, як професіонал на ринку айті. Я думаю, що, коли я закінчу навчатися на маркетолога, я також піду навчатися на айті-спеціаліста ", — розповіла дівчина.

Тиждень в «ІТ Академії»: це проживання разом, мегабайти нової інформації та зустрічі з ІТішниками. Компанія, в якій працюють 300 фахівців, хоче бачити сьогоднішніх учасників освітнього проєкту у своєму колективі.
" Це перший проєкт, це перша спроба. IT — це сфера, в якій неможливо навчитися за тиждень. Тому ми сподіваємось, що хтось із цих дітей повернеться до нас, працевлаштується. Доведе цю справу до кінця, що називається. Щось таке освоює, вивчиться, навчиться. З нашою допомогою також. Тому що ми відкриті.
Ми завжди якісь матеріали, якісь консультації надаємо дітям. Ми підтримуємо з ними зв'язок постійно…. Нам би хотілося вірити, що вони повернуться до нас. Десь, можливо через рік, можливо, через два та стануть нашими співробітниками. І ось тоді ми зможемо з вами казати про те, що цей соціальний проєкт, дійсно, успішний і має свої результати ", — каже PR-менеджерка ІТ-компанії Ірина Третьякова.
Пілотний проєкт розробила і впроваджує громадська організація «А що зробив ти?». Він розбитий на потоки і модулі. Першим десятьом учасникам «ІТ-Академія» допомогла визначитись з напрямком, далі – практика.
" Ми допомогли їм вибрати направлення та ментора. І наразі, після навчання вони з ментором проходять завдання, навчання. Ми створюємо таку матеріальну базу… І вже на другий потік вони вже зможуть безпосередньо створювати хакатон, тобто всі свої знання – за теоретичним практичне вже.
І це дуже буде добре, тому що третім етапом, який ми плануємо зробити, це вже – поєднувати та допомагати дітям, як вступати до вишу комусь. А комусь, можливо, працювати на фрілансі з якимось передовими айті-компаніями ", — говорить представниця громадської організації Лілія Самчук.
На зимових канікулах стартує другий потік ІТ-Академії. Стати її учасником зможуть юнаки та дівчата зі всієї Херсонської області. Участь в проєкті є безплатною, також організатори беруть на себе витрати на проживання на харчування учасників. Про початок відбіркового етапу ініціатори повідомлять на своїх сторінках у соціальних мережах.
Олена Ліщенко Суспільне Херсон