Студенти ХДУ долучилися до міжнародного конкурсу

3 года назад 0

2 листопада у Херсонському державному університеті стартував І етап ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Враховуючи вимоги сьогодення, захід відбувся в онлайн форматі.
Цьогоріч до участі у конкурсі долучилися 26 студентів з різних факультетів нашого університету – факультету української й іноземної філології та журналістики, факультету комп’ютерних наук, фізики та математики, педагогічного факультету, соціально-психологічного факультету. Організатор конкурсу – відділ по роботі з обдарованою молоддю на чолі з керівницею Юлією Юріною.
Учасники конкурсу отримали завдання І туру на електронні пошти – написати твір обсягом 2-3 сторінки. Для філологічних та нефілологічних факультетів вимоги були різні.
Привітав учасників й колег голова журі, доцент кафедри української філології та журналістики Іван Немченко: «Традиційно у межах конкурсу ми вшановуємо Тараса Шевченка як українського Прометея, який дарував усім вогонь любові до рідної країни, запалив національну свідомість, заклав фундамент теперішньої незалежної соборної України». Іван Васильович побажав усім плідної роботи, гідної великого Кобзаря.
За словами Івана Немченко, члени журі будуть оцінювати творчі роботи молоді за такими критеріями: самостійність та оригінальність викладу матеріалу, мовно-літературна підготовка володіння художнім словом, обсяг.
Про конкурс та про участь у ньому студентів ознайомила членкиня журі Тетяна Цепкало. Успіхів та задоволення від участі у мовно-літературному конкурсі побажали молоді й інші члени журі.
Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка сприяє піднесенню престижу української мови та літератури у молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню почуття гордості за український народ, любові до рідного краю: вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка, а також виявлення обдарованої учнівської та студентської молоді, майбутньої плеяди літературних митців, розвиток їхнього творчого потенціалу.
Варто зазначити, що кожного року переможцями фінального Всеукраїнського етапу конкурсу стають студенти факультету української й іноземної філології та журналістики ХДУ.
Прес-центр ХДУ