Студенти Херсонського держуніверситету беруть участь у медичному проєкті міжнародного співробітництва

2 недели назад 0

П’ять студентів факультету української й іноземної філології та журналістики Херсонського державного університету беруть участь у волонтерському проєкті міжнародного співробітництва «Senior Experten Service ( SES)», який реалізується на базі Херсонського обласного онкологічного диспансеру, — повідомив ректор ХДУ Олександр Співаковський:

— На запрошення директорки медичного закладу Ірина Сокур, разом з головою Херсонської обласної ради Олександр Самойленко , заступником голови Херсонської обласної державної адміністрації Микола Якименко, президенткою Херсонської торгово-промислової палати Вікторією Остроумовою взяли участь у вітальній прес-конференції цього унікального проєкту.
Познайомилися з німецькими фахівцями-онкологами Катариною Маєр та Удо Циммерман, які три тижні будуть проводити стажування з радіаційної терапії і працюватимуть разом з херсонськими колегами. Почули перші враження німецьких фахівців, у яких є досвід запуску в роботу лінійних прискорювачів такого рівня.
Вони кажуть, обладнання налаштовано та працює якісно, вміння фахівців на достатньо високому рівні, відповідають європейським протоколам, і що їм скоріше доведеться обмінюватися досвідом з нашими лікарями, аніж навчати їх працювати).

Для області цей проєкт важливий тому, що зусиллями представників влади, громад, народних депутатів різних каденцій за декілька років на базі онкологічного диспансеру створений Південний центр радіаційної терапії, який оснащений сучасним обладнанням.
На жаль, наша область займає друге місце по Україні по кількості онкозахворюваності, тому поради фахівців дуже важливі. Тим більше, що диспансер має намір розширювати спектр обладнання, аби надавати якомога більшій кількості пацієнтів якісні послуги. Від представників влади ми почули, що для них у пріоритеті подальший розвиток Південного центру радіаційної терапії.

Для Херсонського державного університету участь у проєкті SES — це чергова можливість довести, що ми успішно інтегруємося в життя області та міста, готуємо високоякісних фахівців. Долати мовний бар’єр між німецькими й українськими лікарями допомагають наші чудові студенти IV курсу. Для них — це унікальна можливість поспілкувалися з носіями мови, попрактикуватися в такому складному напрямку як медичний переклад.
Ми побачили, що, незважаючи на хвилювання, їм це гарно вдається. Дякую деканесі факультету Ірині Гоштанар за мотивацію для студентів! Також ми не забуваємо про перспективи розвитку нашого медичного факультету, без випускників якого важко уявити сталу роботу закладів охорони здоров’я області.
На заході була присутня завідувачка кафедри медичного факультету Оксана Лаврикова. Важливо, що як наш стейкхолдер, онкологічний диспансер в особі директорки Ірини Сокур підтримує наші прагнення до розширення медичного факультету, бо як ніхто розуміє необхідність області мати свій кадровий потенціал лікарів.
Гарного навчання херсонським онкологам, корисної практики нашим студентам! Всім – здоров’я!


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.