Студенти та викладачі Херсонського держуніверситету активно долучаються до популяризації донорства

2 недели назад 0

Вчора, 17 листопада, 35 представників освітнього закладу долучилися до Дня донора, організованого Херсонським обласним центром служби крові.
Чимало студентів та викладачів зібралися в медичному центрі ХДУ, аби долучитися до благородної справи – здати кров та стати донором.
Серед них – представники всіх факультетів. Знаково, що найактивнішими виявилися студенти та викладачі медичного факультету. Вони, як ніхто інший, розуміють необхідність вирішення проблеми нестачі донорської крові в Херсоні.
Декан медичного факультету ХДУ Наталія Шахман сьогодні здає кров разом з колегами та студентами. Вона впевнена, що виконуючи цю місію, вони подають гарний приклад для інших. Спільнота факультету не лише активно бере участь у подібних акціях в університеті, а й самостійно відвідує Центр служби крові, тим самим відкликаючись на допомогу та поповнюючи банк крові. Сама ж Наталія Шахман вже пройшла понад 40 процедур крововіддачі і є Почесним донором України.
Серед активних донорів ХДУ і заступниця декана медичного факультету ХДУ Наталія Васильєва : "Оскільки ми працюємо на медичному факультеті, тому розуміємо, що дуже потрібна кров для наших пацієнтів: і дітей, і дорослих на тлі такої епідеміологічної ситуації"


Як зазначають представники Херсонського обласного центру служби крові, головне для донора – правильна підготовка. Тож попередньо до університету були надіслані правила та протипоказання до донорства.
Перед крововіддачею потенційні донори проходять певну процедуру – заповнення анкети, здача попереднього аналізу крові, за яким визначають показники для допуску до донорства. Крім того, кожен потенційний донор проходить співбесіду з лікарем-терапевтом. Надалі людину направляють на крововіддачу. Загалом процес займає від 30 до 40 хвилин.

Секретар зі зв’язків із громадськістю та прессекретар Херсонського обласного центру служби крові Наталія Бабій зазначає, що головна мета акції – поповнити запаси Херсонським обласним центром служби крові і допомогти важкохворим у лікарнях.
«Наразі гостро стоїть питання донорської крові, потрібні всі групи, без виключення. Значно знизилася кількість донорів. І у Центрі просто не встигають створити постійний запас. Тому кожен донор на вагу золота. І сьогодні вони рятують не одне людське життя» , – прокоментувала Наталія Бабій.

Також Наталія Бабій зазначила, що Херсонський державний університет – надійний партнер служби крові в нашому місті. Адже протягом року студенти ХДУ активно долучаються до подібних акцій і серед них є чимало постійних донорів.

Пресцентр ХДУ


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.