«Сучасна Росія — це перефарбована радянщина»: окупаційна влада Херсонщини намагається повернути радянські символи

8 месяцев назад 0

Війна Росії з Україною ведеться з ціллю відновити імперію. Росіяни обґрунтовують свою агресію тим, що повертають українцям історичну пам'ять, якої їх ніби то позбавила українська влада, розповів Суспільному Директор Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександр Мошнягул. Тому і відновлюють на окупованій території радянську символіку.

В Росії, каже чоловік, пам'ятники радянської доби, зокрема Леніну теж прибирають. З 1991 року їх було знищено тисячі.

"Це все для того аби психологічно людей тримати в такій залежності. Буде просто парадоксальна ситуація, якщо людина, яка поїде там, наприклад, з окупованого Херсона в Росію, почне розповідати за радянське минуле в якомусь обласному центрі РФ. І там будуть глузувати сміятися, що ви ще живете в радянські часи", — говорить Олександр.

Співзасновник проєкту "Декомунізація. Україна" Вадим Поздняков вважає, що використання радянської символіки на Херсонщині не вплине на свідомість, принаймні молодого покоління.

"Сучасна Росія це все одно перефарбована радянщина. І Путін і все керівництво Росії грає лише на ностальгічних нотках за розваленим союзом. І що б вони там не казали вони хочуть затягнути в цей морок, в це минуле всю країну. Україна зараз воює в тому числі і за те, щоб не повернутися в доісторичні часи минулого", — розповів Вадим.

За словами Наукового співробітника університету Мічигану та доцента Херсонського державного університету Юрія Капаруліна, після розпаду Радянського союзу Росія оголосила себе його правонаступницею і не відмовилася повністю від його символів, наприклад гімн залишився радянським. А оскільки не всі нові символи сприймалися суспільством, то й надалі продовжили діяти старі. Наприклад, червона зірка або червоний прапор. Ці символи Росія використовує з 2014 року. А Путін у своєму зверненні 24 лютого не раз говорив — все що Україна має – це імперський та радянський спадок – каже науковець.

"Окреме місце в Росії відведено символіці, яка використовувалась в роки другої світової війни. Зокрема червоний прапор, так званий штурмовий прапор 150 дивізії, який в союзі вважався символом перемоги над нацизмом", — говорить Юрій.
 
Для місцевих так званих військових адміністрацій повернення радянської символіки — це спосіб виправдання дій Росії, підкреслення своїх прагнень на відродження історичної справедливості, вважає Юрій Капарулін.

"Це страшне поняття історична справедливість, яке провокує агресію та війни в різних країнах світу до сьогоднішнього часу і воно властиво таким державам як РФ, які досі мають примітивний імперський погляд на своїх сусідів", — розказує Юрій.

Путін намагається в тій чи іншій формі відродити радянський союз. Без України ця ідея приречена. А використання символів радянського союзу – це спроба нав'язати суспільству ідеї минулого, це чергова спроба насильницького об'єднання в єдину державу, говорить Юрій Капарулін.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.