Сумна звістка з Херсонського державного університету

2 года назад 0

Сумну звітку повідомив ректор Херсонського держуніверситету Олександр Співаковський: Вчора, 20 березня на 101-му році життя пішов у засвіти Павло Кіндратович Параскевич.
— Легендарна особистість Херсонського державного університету, пройшовши другу світову, він не зміг пережити війну, яка прийшла на рідну землю…
Павло Кіндратович Параскевич – кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української літератури ХДПІ (1977-1988), відмінник народної освіти УРСР, учасник бойових дій в Другій світовій війні, почесний професор ХДУ, почесний громадянин Херсона.
У роки Другої світової війни Павло Кіндратович воював у складі зенітного артилерійського полку 1-го Українського фронту. Брав участь у визволенні Західної України, Закарпаття, Польщі, Словаччини, Чехії. Нагороджений орденами та медалями.
У 1968 році почав працювати викладачем української літератури в ХДПІ ім.Н.К.Крупської. Протягом 11 років очолював кафедру української літератури. 35 років його життя пов’язані з нашим університетом. Написав чимало наукових праць, має потужний творчий доробок.
З гордістю своїм Вчителем Павла Параскевича називає не одне покоління його учнів! Пригадую, як влітку ми вітали Павла Кіндратовича зі 100-річним ювілеєм, дякували за багаторічну працю на благо процвітання нашого освітнього закладу.
Видатні постаті, внесок яких у розвиток Херсонського державного університету, педагогіки та науки важко переоцінити, заслуговують найвищих нагород та нашої постійної уваги. Павло Кіндратович Параскевич – Легенда, справжня особистість! Пишаюся тим, що мав змогу працювати поряд з Легендою.
— Неможливо передати почуття, які крають душу. Світла пам’ять видатній Людині…
На фото: секретар Херсонської міськради Галина Лугова та ректор ХДУ Олександр Співаковський вітають Павла Параскевича зі 100-річчям