Тарифи на воду на Херсонщині знову зростатимуть

1 год назад 0

У Каховці і Новій Каховці попереджають про ймовірне підвищення вже на початку 2022 року.

Про намір суттєво підвищити тарифи на послуги водопостачання та водовідведення у Новій Каховці, в новому, 2022 році заявило КП “Міський водоканал”. У разі цього жителям міста замість нинішніх 36 грн/кубометр доведеться сплачувати за послуги комунального підприємства 51,62 грн. У цьому тарифі закладена нова вартість води — 17,1 грн/кубометр і водовідведення — 34,52 грн/кубометр.

Востаннє тарифи на воду у Новокаховській громаді підвищували з 1 серпня 2021 року. А ще в липні місцеві жителі сплачували за послуги водоканалу по 27,4 грн/кубометр.  Таким чином, вартість води в місті за півроку може збільшитись майже вдвічі.

З 32,78 до 38,63 грн/кубометр за послуги свого водоканалу в новому році, вочевидь, доведеться сплачувати й жителям сусідньої Каховки. Таку інформацію про намір зміни тарифів оприлюднило керівництво підприємства. Востаннє тарифи на водопостачання та водовідведення тут підвищували лише чотири місяці тому — 10 серпня 2021 року.

Як пояснюють комунальники, подорожчання вартості послуг пов’язано з різким збільшенням цін на електроенергію, паливно-мастильні матеріали і розмір мінімальної зарплати. Натомість президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв про те, що комунальні тарифи для населення не зростатимуть попри будь-які ринкові коливання.

Більше того, за словами Зеленського, “вигаданим підвищенням тарифів на комунальні послуги навмисно лякають людей деякі політичні опоненти заради власної вигоди”. Насправді ж у керма як Каховської, так і Новокаховської міськрад стоять не опоненти президента, а обранці від його ж партії “Слуга народу”.

Згодом в Офісі президента України уточнили, що Зеленський мав на увазі тарифи на централізоване опалення та гарячу воду. Однак перелічених ним послуг ані в Новій Каховці, ані в Каховці, ані в переважній більшості населених пунктів України просто не існує.

Олег БАТУРІН, Новий день


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.