«Територія краси»: у Херсоні відкрилась виставка-дует

3 года назад 0

  "Територія краси". У виставковій залі спілки художників у Херсоні відкрилась виставка-дует двох майстрів із Нової Каховки. Анатолій Обелець — голова обласного осередку Національної спілки художників України, він працює у авторській техніці інтарсія. Юлія Розенцвейг — у живописі. 
 
Весняний настрій у роботах. Так про виставку говорить один з авторів Анатолій Обелець. Чоловік працює в авторській техніці різблення по дереву більше 20 років:
 
"В мене авторська техніка — її називають інтарсія за кордоном, але додаю дерев'яна об'ємна мозаїка. Коли люди бачать авторську техніку, вони на неї западають, але треба розуміти, що потрібно працювати, як класичний художник. Я починаю свою працю з олівця, я роблю ескіз".   Анатолій служив в АТО. Після повернення творчість стала професією, а не — хобі. Так, говорить, реабілітувався. Чоловік демонструє останню роботу, створену тиждень тому:
 
"Це співпраця з молодим художником Максимом Кільдеровим з Нової Каховки, який займається стріт-артом, каліграфією. Тут цікава композиція, але це — не хаотичний набір знаків, тут ми бачимо людина, котра засмучена, а тут радіє, людина вирішила проблему, але питання лишаються".
У сусідній залі — роботи Юлії Розенцвейг. Живописом жінка займається з дитинства:
 
"На цій виставці 2 жанри – портрет і натюрморт. Портрети – це портрети моїх учнів, автопортрети та моїх доньок. Натюрморт – це постановка здебільшого".
 
Юлія викладає у Новокаховській школі мистецтв. Говорить – надихають учні, але працює вдома. На цих картинах її карантинна творчість:
 
"Ця робота зовсім по пам'яті називається вона "Музика", це весняна робота. Цю робота я ставила дітям постановку на живопис  8-мий клас, ми таке писали. І таке я дома зробила".   На виставку приїхала викладачка Юлії. Галина Ходос очолює Новокаховську школу мистецтв. Каже, щаслива мати таку талановиту ученицю і подругу.
 
"Колеги , дружимо, підтримуємо один одного у творчості. Юля дуже цікава людина, багато знає про живопис, про інші техніки. Коли ми подорожуємо до Херсона мені цікаво з нею розмовляти про різні творчі задуми".
 
Виставка працюватиме до 5 квітня. На ній зібрали близько 80 робіт .Через карантинні обмеження офіційного відкриття не буде, –  розповів голова обласного осередку Національної спілки художників України Олександр Ковач:
 
"Без гостей, без колег, без урочистостей, але саме такі виставки вони потребують і урочистостей, і відгуків, бо це хороший живопис, хороше дерево".

Суспільне Херсон