Тисячам українців скасують блокування карток

2 месяца назад 0

Ощадбанк скасовує блокування карток багатьом своїм клієнтам. Вони зможуть повністю розпоряджатися своїми грошима. Це стосується заблокованих рахунків пенсіонерів із числа внутрішньо переміщених осіб, які отримали такий статус ще до початку повномасштабної війни.

Повідомлення про розблокування рахунків опублікувала прес-служба Мінреінтеграції.

Банк почав скасовувати блокування карток для переселенців, які пройшли ідентифікацію. Її можна пройти як фізично (у будь-якому з відділень Ощадбанку), так і онлайн — у форматі відеоконференції.

Раніше багатьом громадянам, які належать до цієї категорії, заблокували пенсійні рахунки, оскільки вони не пройшли ідентифікацію.

Рахунки блокують через те, що в Пенсійному фонді не впевнені, що виплати отримує саме пенсіонер. Іншими словами, ПФУ не може знати, чи живий ще пенсіонер, доки той особисто не підтвердить, що він усе ще з нами.

У повідомленні Мінреінтеграції також зазначають, що наразі процедура розблокування карток можлива лише через Viber.

Зараз триває відеоідентифікація пенсіонерів, звернення яких передали до ПФУ до 27 березня 2024 року. Таких на сьогодні є 59 осіб. Уже 30-ти з них картки розблокували. Водночас Ощадбанку вже на сьогодні передали близько 300 звернень пенсіонерів про розблокування карток. Усі вони будуть розглянуті.

Хоча, звичайно ж, таких людей набагато більше. Тому Ощадбанк має намір залучити нові канали для розширення контактів зі своїми клієнтами, які зараз позбавлені виплати пенсії.

"Зараз розглядається можливість розширення Ощадбанком каналів для контактування з клієнтами, які перебувають на ТОТ. А також врахування потреб осіб із порушеннями зору або слуху під час проведення відеоідентифікації шляхом залучення перекладача жестової мови або персонального асистента" , — йдеться в повідомленні Мінреінтеграції.