Тортури і мародерство: Лубінець розповів про порушення росіянами прав людини на Херсонщині

10 месяцев назад 0

Уповноважений Верховної Ради України із прав людини Дмитро Лубінець вражений масштабами порушень прав людини, які зафіксовані на Херсонщині.
Про це він сказав в ефірі загальнонаціонального телемарафону, передає кореспондент .

“Напевно, є різниця навіть з територією Харківської і Київської областей, бо таких масштабів (порушень прав людини — ред.) я ще не бачив. А я відвідував особисто всі катівні у різних областях України. Цей масштаб просто жахливий. …Таке враження, що (російські військові — ред.) отримують від цього якесь задоволення, коли вбивають та піддають тортурам наших громадян” , — заявив Лубінець.

За його словами, у Херсоні наразі встановлені дві катівні, де піддавали тортурам десятки людей, також є підтверджені факти, що після катувань громадян убивали.
“Я навіть сьогодні спілкувався з хлопцем, якого тримали 45 днів у одному місці і катували. У цей час він бачив, як разом із ним десятки людей зазнавали тортур. Їх били електрикою, металевими трубами, їм ламали кістки, і все це відбувалося на камеру, тобто росіяни все це фільмували” , — заявив Уповноважений.

Він висловив думку, що російські катівні будуть знайдені і в інших населених пунктах, бо це система, яку побудувала рф. “Ця система — це фільтраційний табір, це відкривається військова комендатура і обов'язково при цій комендатурі — катівня, де катують та вбивають саме цивільних”, — заявив він.

Омбудсмен заявив, що у цих катівнях перебували як проукраїнськи налаштовані громадяни, так і люди зі статками, яким пропонували звільнення в обмін на гроші.
“Тобто, це елементарне мародерство, і таке ми теж масово фіксуємо на території Херсонської області”, — сказав він.

Лубінець також наголосив, що на Херсонщині дуже складна гуманітарна ситуація, і закликав направляти сюди гуманітарну допомогу — їжу, засоби відновлення електромережі. "Бо без цього відновити тут більш-менше нормальне життя просто неможливо”, — заявив він.
Як повідомляв Укрінформ, на звільненій території Херсонщини правоохоронці виявляють тіла вбитих і закатованих громадян.