Треба зробити в кожній квартирі: як українцям підготуватись до опалення і що вже треба перевірити
3 недели назад 0
Українцям перед початком опалювального сезону необхідно пройти підготувку. Йдеться про утеплення, перевірку обладнання та пошук альтенативних джерел теплової енергії.
Про те, яких порад варто дотримуватись і що вже варто зробити кожному, читайте в матеріалі .
Що радять енергетики Перелік порад опублікували на "Київтеплоенерго". Їх розробили, керуючись інформацією, зібраною профільним міністерством. Так, перше, що треба зробити, це зменшити тепловтрати в квартирі чи будинку.
- Проведіть профілактику металопластикових вікон, ущільніть вікна та двері.
- Визначте одну кімнату для обігріву на випадок надзвичайної ситуації.
- Викличте фахівця для перевірки розеток, проводки та електроприладів. Якщо у вас індивідуальне опалення, проведіть технічне обслуговування котла.
- Окремий етап підготовки стосується батарей . "Відсуньте меблі від батарей, зберіть штори, зніміть декоративні панелі. Наклейте тепловідбивний екран (фольгований матеріал) на стіну за батареями", – зазначають в матеріалах.
- Перевірте стан теплої підлоги, обігрівачів, кондиціонера. Проведіть технічне обслуговування кондиціонера та дізнайтесь, чи може він обігрівати та при яких температурах.
- П одбайте разом із сусідами про утеплення під’їзду та будинку. Прослідкуйте за збереженням тепла у під’їздах, підвалах та горищах. Трубопроводи мають бути утеплені. Всі вікна та двері мають щільно зачинятися.
"Підготуйте план, домовтеся з родичами, сусідами, друзями про спільні дії на випадок надзвичайної ситуації. Об’єднайтеся, щоби обігрітися", – зазначають в відомстві.
Що радять в Державному агентстві з питань енергоефективності Держагентство з питань енергоефективності на своєму сайті опублікувало перелік порад, які допоможуть підготуватись до зими. Вони допоможуть ефективно використовувати теплову енергію.
Утеплення огороджувальних конструкцій. Огороджувальні конструкції – це стіни, фундаменти, стелі, горища, підвали тощо. Використовуйте для їхнього утеплення такі матеріали, як пінополістирол, екструзійний пінополістирол, мінераловатні плити, базальтові плити, енергозберігаючі фарби. Непоганий варіант – спеціальні кількашарові системи утеплення.
Утеплення конструкцій, які відкриваються. Це вікна, кватирки, двері, балкони. Встановлюйте двокамерні склопакети у вікна та на балконах. Коли будете замінювати вхідні двері, підганяйте їх за розміром та утеплюйте усі стики. Старі двері можна використати як додаткові (подвійні двері), якщо це конструктивно можливо.
Встановлення індивідуальних (модульних) теплових пунктів з регулюванням кількості теплоносія, який подається. Після якісних утеплювальних робіт може виявитися, що вам просто не потрібна та кількість тепла, яку постачає централізована мережа. І тому ви знову будете випускати тепло назовні, але тепер не через протяги, а через відкриті вікна. Цю проблему допоможе вирішити встановлення термостатичного вентиля на радіатор, який дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі або окремій кімнаті.