В Херсоні відкрили четверту локацію арт-маршруту «Ми проти насильства!»

7 лет назад 0

Дні гендерного активізну в Херсоні тривають. Митці міста приєднуються до акцій.

Учора на Суворова відкрита була Четверта локація арт-маршруту по Херсону «Ми проти насильства!» на вул. Суворова 6 (Будинок Вчителя). За що окрема вдячність тотемівців — Херсонському міському Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та особисто Антону Єфанову.Проект Олени Афанасьєвої «Коли колір зайвий» представляє собою жіночі портрети, такі собі ікони стилю різних часів, заплямовані фарбою. Портрети "визирають " на прогулянкову вулицю крізь вікна і справляють неабияке враження:

У цій серії робіт жіноча краса в її класичних проявах (актриси Голівуду часів чорно-білого кіно, ікони стилю ХХ століття) «травмується» плямами, які нагадують сліди побиття. Кожен з цих кольорів може й лічить жінці, але у жертви насильства асоціації зовсім інші.

Червоний – це кров.
Синій – це синці.
Фіолетовий – гематоми.
Зелений – звісно, колір «зеленки», якою мажуть рани, — пояснили сутність проекту на сторінках Центру "Тотем" у фейсбук.

Нагадаємо, що перша локація «Ми проти насильства!» відкрилася з 25 листопада у Центральній міській бібліотеці ім.Лесі Українки на вул. Потьомкінській. Це фотопроект  «У ТЕМРЯВІ» Станіслава Остроуса. Він покликаний передати атмосферу страхів та приховувань.

Друга локація арт-маршруту в межах акції «Ми проти насильства!» носить назву "Фольклор" і відкрилася 27 листопада у Кофейні КоКо на вул. Гоголя. Її авторка Юлія Логачева — Данилевська представила побутові сценки у вигляді графіки на кахлях. Прості й ритмічні як розписи на античних вазах, вони страшні у свої виразності й мають вбивчі підписи у виглді крилатих народних висловів про сімейне життя.

Третя локація розташувалася із 28 листопада у театрі Куліша. Фотопроект «А чого ти чекала?!» Максима Афанасьєва  являє собою контраст весільних жіночих мрій та буденності, яка пригнічує. Чарівні й розгублені жінки у весільних сукнях миють посуд, чистять картоплю, прибирають і озираються —  звітують за все, що зробили.

Подорожувати мистецькими локаціями, присвяченими такій немистецькій темі по старому центру міста можна до 10 грудня. Знайомтеся й думайте — чи варто дозволяти собі застосовувати силу чи ставати жертвою.

джерело