В Херсонській області вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру

2 года назад 0

Під час Другої світової війни війська нацистської Німеччини, які зайняли Київ, використовували урочище Бабин Яр, як місце масових розстрілів цивільного населення, головним чином євреїв.
29 і 30 вересня 1941 року за наказом окупаційної адміністрації жертвами розправи стала 33 771 особа. За офіційними даними, в Бабиному Яру розстріляли близько 100 тисяч людей.
Є трагічна сторінка і в історії Таврійського краю. На місці жахливих вересневих подій 1941-го року, коли декілька сотень дорослих і дітей були жорстоко вбиті окупантами, мешканці села Малої Каховки встановили скромний обеліск .
У 2014 році зусиллями громадськості на місці колишнього колодязя , що перетворився на Братську могилу для тисяч мирних мешканців Каховщини, було встановлено монумент пам’яті Голокосту у нашому краї.
Всього на хуторі Терни сучасного Каховського району було страчено близько 2500 чоловік.
Щороку учасники гуртка музеєзнавства разом зі своїм керівником, вчителем історії Ліцею №1, директором Музею історії міста Таврійська Наталею Малиновою здійснюють прибирання біля степового монумента Голокосту, віддаючи шану нашим землякам.
Таврійська міська рада