В інклюзивному просторі Херсона діти створюють мультфільми

2 года назад 0

Інклюзивний майданчик функціонує в Херсонській обласній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара. У його рамках проводять майстер-класи для дітей з інвалідністю. Як облаштований простір, дізнавалось Суспільне.
"Пізнай мене через творчість". Ідея такого майданчику – створення креативного простору зі спеціальним обладнанням, яке допоможе будь-якому користувачу бібліотеки створювати фото- і відео-контент. Проєкт реалізують за підтримки Українського культурного фонду, розповідає Оксана Шестакова, завідувачка відділу соціокультурної діяльності.
У нас є спеціальне обладнання, тобто це — фотобокси, це — різні гаджети для відеозйомки, якими можна користуватися в будь-який час. Крім того в рамках реалізації проєкту ми проводимо на цьому майданчику цикл майстер-класів, спрямованих на різноманітні напрямки роботи з фото та відео. Ми запрошували фахівців, які зможуть навчити наших учасників проєкту певним напрямкам мистецтва", — говорить Оксана Шестакова.

На майстер-класи запрошують усіх, та найактивнішими учасниками, говорить бібліотекарка, стали херсонці з розладом аутичного спектру. Одним із напрямків роботи стало створення пластилінової анімації.
" Це — один із видів анімації, є прикладна, є пластилінова. Коли фігурки зроблені із пластиліну. Їх зробили наші учасники і потім крок за кроком, кадр за кадром у програмі збирається і виходить мультик ", — каже ведучий майстер-класу з пластилінової анімації Микола Дуднік.
Азамат брав участь у майстер-класах разом із мамою, він – активний користувач бібліотеки. Говорить, що мріє створити свій власний мультик.
" Це — таке місце, професійна локація для фотографування та відеозйомки. Ми вже взяли участь у трьох майстер-класах. Ми займалися предметною фотозйомкою. Далі що було? Пластилінова анімація і мультики монтували ", — каже мама Азамата Віра Білоус.
" Мені найбільше сподобалася пластилінова анімація, брати інтерв’ю. Я робив змію. Чому саме змію? Бо не треба робити нового персонажа, а можна змінювати, хоча одна і та сама змія. Але нам же треба імітувати її рух. Вона може що робити — розкручуватися, згортатися ", — говорить Азамат.
Історії учасників інклюзивного майданчика та їх досвід у творчості і налагодженні зв’язків із навколишнім світом ми розкажемо у наступних публікаціях.
Суспільне Херсон