В Олешках вшанували пам'ять загиблих в роки Другої світової війни

4 года назад 0

Щороку 22 червня в нашій державі відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
Для нашої держави Друга світова війна – національна трагедія. Україна понесла надзвичайні втрати. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн військових і підпільників, понад 5 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 млн жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Загалом, безповоротні втрати України склали 8-10 млн осіб. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тис. сіл. За кілька місяців війни територія України була повністю завойована.
У зруйнованих селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти – сиротами. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років.
Голова Олешківської районної ради Павло Потоцький з радником Людмилою Шелудько, головами районної та міської ради ветеранів в Олешківському парку Слави вшанували пам’ять загиблих в роки Другої світової війни.
Пам’ятаймо тих, хто так і не повернувся з поля бою, тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і тих, чиї життя були покалічені та зруйновані.