В рамках фестивалю Docudays UA відбулася онлайн-дискусія про будівництво Каховської ГЕС-2

3 года назад 0

В межах правозахисної програми Rights Now! фестивалю Docudays UA відбулася онлайн-дискусія «Будівництво Каховської ГЕС-2: катастрофа неминуча?» .
В межах правозахисної програми Rights Now! фестивалю Docudays UA 31 березня відбулася онлайн-дискусія «Будівництво Каховської ГЕС-2: катастрофа неминуча?», учасниками якої стали представники Національного екологічного центру України Дмитро Іванов і Руслан Гаврилюк , доктор біологічних наук, професор ХДУ Іван Мойсієнко , голова Новокаховського товариства охорони культурної спадщини, архітектор Тетяна Євсеєва та народний депутат, член парламентського комітету з питань з питань екологічної політики та природокористування Леся Василенко.
Мова на дискусії йшла про можливі негативні наслідки для довкілля та культурної спадщини у разі початку будівництва Каховської ГЕС-2.
Зокрема, Дмитро Іванов звернув увагу на те, що невідомо, в якому стані перебуває дамба Каховського гідровузла. Тому нове будівництво може бути техногенно небезничним, адже дамбу заплановано розібрати і врізати в її тіло ГЕС-2. 
Про вплив будівництва на фауну і флору Дніпра, ймовірність замулення русла ріки говорив Іван Мойсієнко.
Тетяна Євсеєва розповіла про ризики, яке несе будівництво для вежі Вітовта, — єдиної середньовічної пам’ятки національного значення на території Херсонщини.
Леся Василенко зауважила, що будівництво другої черги Каховської ГЕС в короткостроковій перспективі може мати позитивний енергетичний і економічний ефект. Проте якими будуть наслідки в довгостроковій перспективі — ніхто не прорахував. Особливо це важливо для Херсонщини, де існують великі проблеми щодо забезпеченості населення питною водою.
Нарешті, Руслан Гаврилюк нагадав, що програма розвитку гідроенергетики в Україні розроблена без урахування думки громадськості, через що Національний екологічний центр подав судовий позов проти Кабінету міністрів.  
Нагадаємо, що потужність майбутньої станції складе 250 МВт — 4 агрегати по 62,5 МВт з максимальною пропускною спроможністю 1940 куб. м в секунду. Загальна чисельність працюючих після введення ГЕС-2 в експлуатацію — близько 150 осіб. Термін будівництва станції — 6 років.
Раніше планувалося, що підготовчі роботи на Каховській ГЕС-2 розпочнуться в 2018 р.
Таврийские вести